Ботев (2002) ще защитава титлата в Търново

Viasport 27/06/2017 21:22

Ботев (Пловдив), родени 2002 г., ще брани титлата на набор 2001 във финала а държавното първенство по футбол за деца след 5:2 и общ резултат 6:3 в полуфинала срещу Славия.

Прекият сблъсък за златото е в събота, 1 юли, на стадион “Ивайло” във Велико Търново срещу Лудогорец.

Любопитно е, че на същата арена Ботев (2001) стана шампион на 30 юни миналата година след успех с дузпи срещу Черно море.

Школата на Лудогорец пък вече триумфира веднъж в Търново този сезон. На 13 април набор 2003 на “орлите” излъга Левски (и на този финал с дузпи) за купата на БФС при децата.

Днес Ботев, воден от треньора Иван Гешев, отново усложни живота си, както направи това и на четвъртфиналния реванш срещу Левски.

Първият двубой на ст. “Славия” завърши 1:1.

В ответния мач, игран пред около 300 зрители в “Коматево”, 5 гола паднаха още до 15-ата минута. Домакините откриха в 4-ата чрез Иво Казаков, който засече центриране на Станислав Шопов.

Още от центъра обаче Славия изравни чрез Тома Ушагелов, който се възползва от няколко рикошета пред вратата на “канарчетата”.

В 12-ата Георги Трифонов с глава бе точен за 2:1, асистент отново бе Шопов.  Още в следващата минута Иво Казаков покачи на 3:1. В 15-ата Трифонов направи преднината на Ботев внушителна - 4:1.

До края на полувремето и двата съперника направиха пропуски.

Втората част започна отлично за “белите” - Кристиян Тодоров се разписа за 2:4. Така се върна и интригата. Още два гола и славистите биха били на финал. Те могат да съжаляват, че на първо време не вкараха поне един. Направиха 4 пропуска.

“Жълто-черните” също имаха шансове да елиминират всякакви съмнения.

Във втората минута на добавеното време Шопов оформи крайното 5:2. Ботев пак е на финал, а Славия се представи повече от достойно в турнира.