Варна стана шампион по водна топка, тушира скандал

Водна топка
    BGswim.com 04/07/2017 10:45

Отборът на КПС Варна по водна топка спечели първа титла в историята си за юноши младша възраст. Тимът, воден от Найден Найденов, вдигна трофея в Бургас след втория финален турнир на Топ 6 от държавното първенство за родени след 1 януари 2001 г.

Преди повече от месец на първия финален турнир във Варна бъдещите шампиони спечелиха 5 победи в петте си мача и поведоха убедително с 15 точки.

Успешно тогава пред собствена публика игра и Комодор – 12 точки, за разлика от столичния Локомотив Никола Нанов, който завърши със 7 т. Класирането на останалите отбори беше - Черноморец – 6 т., Тича – 4 т. и Аква спорт – 0 т.

Сега в Бургас разположението на силите бе по-различно, но преднината на КПС Варна и Комодор се оказа достатъчна, за да задържат първите две места в крайното класиране. Първенството можеше и да няма официално крайно класиране сега, ако варненци бяха подали контестация срещу съдийството в последния мач на отбора срещу Комодор, завършил 7:7.

В него играч на вече спечелилите титлата възпитаници на Найден Найденов бе отстранен „без право на смяна“ за деяние, за което според правилника не се полага най-тежкото наказание във водната топка – отстраняване и игра 4 минути с човек по-малко.

Дори и при загуба КПС Варна пак щеше да вземе златните медали, но крайният резултат в мача оформи окончателното класиране в подножието на върха.

Евентуална контестация срещу формалното нарушаване на правилника със сигурност щеше да доведе до преиграване на двубоя по друго време и на друго място.

От щаба на лидерите обаче джентълменски приеха предложението на дежурния делегат Тома Томов да се откажат от контестацията. Те обаче заявиха, че ще опишат случая в писмо до УС на БФВТ и до Инспектора на Министерството на младежта и спорта.

Шампионите от Варна си осигуриха първото място кръг преди края на финалния турнир.

Най-много точки във втория турнир събра тимът на Локомотив НН - 12, единствен завършил с победа срещу шампиона. В класирането на финалния турнир следват Тича – 9 т., КПС Варна – 8 т., Черноморец и Комодор по 7 т. и Аква спорт, които така и не успяха да запишат точка.

Крайно класиране:

1. КПС Варна – 23 т.

2. Комодор – 19 т.

3. Локомотив НН – 19 т.

(равенство в преките двубои с Комодор – разменени победи с 4:8 и 7:3 и 2 гола по-лоша обща голова разлика от варненци)

4. Тича – 13 т.

5. Черноморец – 13 т. (по-слаби показатели от преките срещи с Тича)

6. Аква спорт – 0 т.

Резултати от II финален турнир в Бургас:

Петък

Варна – Аква спорт - 10:1, Комодор – Тича - 7:6, Локомотив НН – Черноморец - 9:7

Събота

Варна – Тича - 10:4, Черноморец – Аква спорт - 10:4, Локомотив НН – Комодор - 7:3, Варна – Черноморец - 8:8, Тича – Локомотив НН - 7:4, Комодор – Аква спорт - 10:1

Неделя

Локомотив НН – Варна - 6:5, Черноморец – Комодор - 6:4, Тича – Аква спорт - 5:2, Варна – Комодор - 7:7, Локомотив НН – Аква спорт - 13:2, Тича – Черноморец - 18:13.

Снимки: Евгени Цеков и Найден Найденов