България U19 отпада от Евро 2017. И съдията помогна

Валентин Маринов 06/07/2017 18:08

България отпадна от Евро 2017 до 19 години след загуба от Германия с 0:3 в своя мач №2 в Грузия. Двубоят игра на почти пълния стадион "Тенгиз Буржанадзе" в Гори, родния град на съветския диктатор Сталин.

В неделя нашите ще играят за чест срещу Холандия, докато "лалетата" ще гонят победа, за да продължат на полуфиналите.

Спази се традицията нашите да губят с по 0:3 от "железните". Така бе и на финалите до 19 г. през 2008-ма и 2014 г. Жалкото е, че и днес, както срещу Англия, селекцията ни се представи на добро ниво, даде битка на юношите на актуалния световен шампион, но допусни наивни голове, а и този път съдийството оказа влияние, при това отчетливо.

Бундестимът поведе в 10-ата минута с попадение на Етиен Аменайдо. В 19-ата Гьоркан Гюл направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Андреа Христов, който получи и червен картон. Погледнато реално мачът реално свърши още в тази минута.

Макар и с 10 човека, нататък българският състав продължи да играе добре, пое инициативата, започна да си подава топката. Стигна се до чиста ситуация с Калоян Кръстев, подмината от рефера, който трябваше да отсъди дузпа за нарушение на вратаря срещу тарана.

След почивката всичко окончателно свърши с втора дузпа за Германия, реализирана от Сидни Фрайде.

Нашите всячески се опитаха да се противопоставят поне да отбележат почетен гол. Не успяха, но няма от какво да се срамуват.

Проследихме за вас най-интересното от решителния и за двете селекция мач.

Срещата бе излъчена пряко от българската версия на "Евроспорт 1".

За разлика от предишните дни днес в Грузия времето бе хладно, преваляваше слаб дъжд. Температурата бе около 22-23 градуса, което означава отлични условия за футбол.

В другия мач от групата Англия измъка 1:0 от Холандия на ст. "Михаил Месхи" в Тбилиси и си осигури полуфинал. Победният гол заби Бреретън в 84-ата минута. Британците играха по-добре и спечелиха заслужено, макар че се добраха до успеха малко преди края.

Промените в сравнение с двубоя с Англия бяха три - Даниел Наумов си върна вратарския пост и капитанската лента, а Васил Добрев и Светослав Ковачев отстъпиха на Георги Янев и Георги Русев.

На трибуните беше селекционерът на "А" националния ни тим Петър Хубчев. Той правеше компания на "белия" бос Венцеслав Стефанов.

НАЧАЛО НА МАЧА

Добри начални минути за "лъвчетата", които атакуват и като цяло играят със самочувствие срещу връстниците си, представители на страната актуален световен шампион.

- 8-ата минута, опасност пред българската врата, завършила с удар на Юлиан Чабо, при който топката се отби в наш защитник и излезе в корнер.

- 10-ата, 1:0 за Германия! Етиен Аменайдо получи топката около точката на дузпата и отправи удар. Топката рекошира в бранител и подлъга Даниел Наумов за 1:0. Жалко, тимът ни отново допусна ранен гол.

- 17-ата, дузпа и червен картон, вдигнат на Андреа Христов за нарушение срещу нападател на Германия. България U19 остава с човек по-малко.

- 19-ата, 2:0 за Германия от 11-те метра. Точен е капитанът Гьоркан Гюл.

- 21-ата, първа смяна прави Ангел Стойков - Васил Добрев влиза на мястото на Иван Тилев и заема мястото на изгонения Андреа Христов.

Стъписване в редиците ни, което е напълно нормално. В 20-ата минута един от фаворитите за титлата води с 2:0 и е с човек повече на терена.

- 30-ата, хубава атака на националите, приключила с удар на Тонислав Йорданов, пресечен от противник.

Българите излязоха от шока.

- 34-ата, Калоян Кръстев излезе сам срещу вратаря, който го спря в наказателното поле. Дали пък това не беше дузпа и червен картон?! Вместо това руският рефер отсъди ъглов удар за "лъвчетата". Нашите го наобиколиха, Лапочкин вдигна жълт картон на Георги Русев. Видеоповторенията показаха, че руснакът е имал всички основания да посочи бялата точка, което би означавало и червен картон за стража Айке Бансен. Много, много жалко...

- 41-ата, жълт картон за Ивайло Найденов за нарушение.

С 10 души България U19 играе по-добре от именития си съперник в последните 15-ина минути.

- 45-ата, жълт картон за Гайгер от тима на Германия.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ, БЪЛГАРИЯ ГУБИ ОТ ГЕРМАНИЯ С 0:2, НЕ БЕЗ ПОМОЩТА И НА СЪДИЯТА.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

- 47-ата, първи шанс за България след почивката. Калоян Кръстев се пребори добре за топката и комбинира с Тонислав Йорданов, който опита удар и прати топката над гредата от дъгата на пеналта. А можеше да комбинира с Кръстев, който оставаше сам срещу вратаря.

- 53-тата, ВТОРА ДУЗПА ЗА ГЕРМАНИЯ! Васил Добрев фаулира играч на "железните". "Трикольорите" бурно оспорват.

- 54-ата, 3:0 за Германия, разписва се Сидни Фрайде.

- 56-ата, отлична намеса на Даниел Наумов след пас удар на Аймен Баркок.

- 70-ата, смяна в българския отбор, Матео Стаматов дебютира на Евро 2017, заменяйки Ивайло Найденов.

- 71-ата, жълт картон на Георги Янев.

Германия опитва да вкара още голове, а българите явно отпаднаха физически, пък и предвид резултата тонусът им не е на същото ниво, както в началото.

Все пак чест им прави, че всячески се опитват да променят резултата, играейки футбол.

81-ата, трета и последна смяна в нашите редици - Калоян Кръстев отстъпва на Станислав Иванов.

Двубоят се доиграва, а "лъвчетата" докрай пробват поне да стигнат до почетно попадение, което ще е под №1 за България U19 на европейски финали в тази възраст.

КРАЙ НА МАЧА! НАЦИОНАЛИТЕ ОТПАДАТ ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО, ОСТАВА ИМ МАЧ ЗА ЧЕСТ СРЕЩУ ХОЛАНДИЯ В НЕДЕЛЯ.

----

Германия - България 3:0

1:0 Етиен Аменайдо (10), 2:0 Гьоркан Гюл (19-дузпа), 3:0 Сидни Фрайде (54-дузпа);

Германия: Айке Бансен, Йонас Бусам, Доминик Франке, Гьокан Гюл-капитан, Юлиан Чабо, Денис Гайгер, Аймен Баркок, Сидни Фрайде, Етиен Аменайдо, Робин Хак, Гьоркем Салам;

Селекционер: Франк Крамер

България: Даниел Наумов-капитан, Петър Генчев, Андреа Христов, Петко Христов, Ангел Лясков, Георги Янев, Ивайло Найденов, Иван Тилев (21-Васил Добрев), Тонислав Йорданов, Георги Русев, Калоян Кръстев (81-Станислав Иванов);

Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия: Сергей Лапочкин (Русия), асистенти: Балаш Бузаш (Унгария), Греъм Стюърт (Шотландия), 4-ти: Ола Хобер Нилсен (Норвегия);

Жълти картони: Георги Русев, Ивайло Найденов, Георги Янев, Калоян Кръстев, Даниел Наумов (България); Гюл, Гайгер, Бансен, Аменайдо (Германия);

Червен картон: Андреа Христов (България);

Грузия, гр. Гори, ст. "Тенгиз Буржанадзе", 4000 зрители.