Националите U17 с първо поражение на Евроволей

BGvolleyball.com 07/07/2017 21:15

Националният отбор  по волейбол за юноши до 17 години претърпя първа загуба на европейското първенство в турския град Коня, след като отстъпи на домакините с 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 13:25) в последния мач за деня от група "А".

Двубоят стартира равностойно, след това младите "лъвове" дръпнаха с комфортна преднина и си осигуриха спокойствие до края на частта.

Във втория гейм турците взеха инициативата, като се опитваха да се отдалечат от опонента максимално. При 19:19 нашите момчета изравниха и играта тръгна точка за точка, но състезателите на Хюсеин Дюзджелер затвориха без особени проблеми.

Третият гейм протече идентично в началото, впоследствие двата тима започнаха истинско надгонване и не успяха да излъчат лидер до второто техническо прекъсване. Тогава съседите отново набраха инерция и поведоха с 2:1.

В последната четвърта част турските волейболисти бяха доста по-категорични и спечелиха двубоя.

Утре "лъвовете излизат в решаващ двубой срещу Финландия от 16:30 ч.