България U17 на полуфинал на Евроволей

BGvolleyball.com 08/07/2017 18:40

Националите на България до 17 години се класираха за полуфиналите на европейското първенство по волейбол, което се провежда в турския град Коня.

Състезателите на Драган Иванов победиха Финландия с 3:1 (25:21, 25:7, 27:29, 25:22) в последния си мач от груповата фаза. Така младите "лъвове" са първи в групата с 12 точки (4 победи и 1 загуба).

Мачът започна силно за скандинавците с няколко точки преднина, но впоследствие българският тим обърна резултата в своя полза и поведе в срещата. Във втората част нашите момчета бяха много по-категорични, стартирайки със солидна разлика от 10 точки и доминирайки през цялото време.

Третият гейм повтори ситуацията от първия - предимство на финландците и комфортна преднина. След второто техническо прекъсване играчите на Драган Иванов набраха инерция и скъсиха дистанцията, борейки се за всяка точка. В крайна сметка северняците измъкнаха успеха с 29:27.

Четвъртата част отново започна с преднина за състезателите на Аапо Рантанен, но младите "лъвове" отново излязоха по най-добрия начин от ситуацията и спечелиха без проблем двубоя и трите точки, необходими за продължаване в следващия етап.

Най-резултатен за българския тим бе Самуил Вълчинов със 17 точки (2 блокади), а Николай Захариев добави 12 (3 аса, 1 блокада). За Финландия Матиас Тихумаки заби 12 точки (1 ас, 3 блокади), Виле Кателус и Алекси Мууконен реализираха по 10 точки (1 ас) (2 блокади).