Историческа първа точка и гол за България U19 на европейско

Валентин Маринов 09/07/2017 17:58

Холандия и България завършиха 1:1 в последния си мач от груповата фаза на европейското първенство по футбол до 19 г. в Грузия.

Така от група "Б" напред продължават Англия и Холандия, докато България и Германия отпадат. А "лъвчетата" постигнаха историческа първа точка страната ни на европейски първенства до 19 години. При предишните участия през 2008-ма и 2014 г. активът ни бе абсолютон нулев - в шест поредни мача или общо 8 с тези от настоящите финали.

Двубоят бе на стадиона в Гори, родният град на бившия съветски диктатор Йосиф

Висарионович Сталин.

Двата отбора размениха по един бърз гол в първите минути след почивката. Конголо откри резултата в 50-ата след грешка на Петко Христов, но нашите отговориха чрез Георги Русев в 53-тата. Попадение също с историческо значение за родния футбол - и то е първото на финали на европейско в тази възраст.

Може да се каже, че днес "лъвчетата" не играха по-добре в сравнение с първите две срещи, но пък постигнаха добър резултат. Чест им прави, че отвърнаха, а не рухнаха психически след двете загуби и 0:1 тази вечер.

Вижте съставите на двата отбора. Селекционерът на българите Ангел Стойков направи две промени в стартовите 11 - на мястото на наказания заради червения картон срещу Германия близнак Андреа Христов игра Васил Добрев.

Станислав Иванов пък замени Тонислав Йорданов в нападението. Останалите деветима бяха както срещу бундестима.

Тук проследихме за вас най-интересното по минути. По същото време в Тбилиси играха Англия и Германия.

Полуфиналните двойки са Португалия - Холандия и Англия - Чехия, мачовете са на 12 юли, а финалът е на 15-и.

В ложата на стадиона отново бяха Петър Хубчев и Георги Донков, селекционерът и помощник-треньорът на "А" националния отбор.

НАЧАЛО НА МАЧА

5-ата минута, жълт картон за Георги Русев за нарушение.

Холандците повече владеят топката в тези минути. Важно е националите да не допуснат ранен гол, както се случи в предишните две срещи.

Ще следим и развоя на другия мач. Има теория, която класира България, но тя минава през разгром над Холандия (минимум 4 гола) и успех на Англия над Холандия.

15-ата, удар на Дилросун, вратарят Даниел Наумов лови сигурно.

Без промяна на ситуацията на терена. Особено опасни са атаките на "лалетата" отляво.

35-ата, хубава атака на Ангел Лясков от ляво, той нахлу в наказателното поле, като чукна топката край противник, но не сполучи с центрирането.

В тези минути играта е равностойна.

В края на полувремето българският отбор повече владее топката.

41-ата, холандците получиха пряк свободен удар на около 22-23 метра от вратата, Коопмайнерс шутира в аут, но топката опасно профуча край рамката на вратата ни.

43-тата, жълт картон за Васил Добрев за нарушение. Холандците си върнаха инициативата.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Същият е резултатът и в другия двубой, в който съперници са Англия и Германия.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46-ата, смяна в българския състав, Ивайло Климентов ще играе на мястото на Ивайло Найденов.

50-ата, 1:0 за Холандия след грешка на Петко Христов! Защитникът подари топката на Родни Конголо отляво, "лалето" го преодоля и прокара топката между краката на Даниел Наумов от непосредствена близост. Нашите се опазиха от ранно попадение преди почивката, но не и през втората част.

Англия повежда на Германия с гол в 52-ата минута на Бреретън.

53-АТА, ГООООООООООООООООООООООЛ! ГООООООООЛ, ГОЛ, ГОЛ, ГОЛ, ГООООООООООООООООООООООЛ! ГЕОРГИ РУСЕЕЕЕЕЕВ! ГЕОРГИ ЯНЕВ ЦЕНТРИРА ОТЛИЧНО ОТ ФАУЛ С ЛЕВИЯ КРАК ОТДЯСНО, ПЕТКО ХРИСТОВ ИГРА С ГЛАВА И НИСИЧКИЯТ РУСЕВ МУШНА ТОПКАТА В МРЕЖАТА. ТОВА Е ИСТОРИЧЕСКИ ПЪРВИ ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ U19 НА ЕВРОПЕЙСКИ ПЪРВЕНСТВА В ТАЗИ ВЪЗРАСТ. СТРАХОТЕН ОТГОВОР НА "ЛЪВЧЕТАТА".

57-ата, до втора смяна прибяга Ангел Стойков - на мястото на Станислав Иванов на терена е Тонислав Йорданов.

59-ата, "лалетата" са в шок. Калоян Кръстев едва не направи обрата пълен. Вратарят на "оранжевите" трябваше да се намесва.

Българският тим е в подем, атакува опасно, реди акция след акция. Сега е моментът за нещо по-голямо.

63-тата, отново неразбирателство в нашата защита едва не доведе до втори гол за Холандия. Мачът стана много динамичен и интересен.

2:0 за Англия срещу Германия, точен отново е Бреретън.

65-ата, жълт картон за Кадиоглу.

Холандците си върнаха контрола върху срещата.

74-ата, опасност пред българската врата, корнер.

Холандците натискат в последните минути, които се очертават тежки за България U19.

Българите опитват контри, Томислав Йорданов пробва пас към Калоян Кръстев, който не овладя добре, но като цяло заслужава много висока оценка за представянето си на европейското.

4:1 за Англия срещу Германия!

90-ата, 4 минути продължение!

Мариян Димитров също ще запише минути на европейското - влиза на мястото на Калоян Кръстев за третата последна смяна на България.

Край на срещата в Тбилиси - Англия разби Германия с 4:1.

КРАЙ НА МАЧА! БЪЛГАРИЯ U19 НАЙ-СЕТНЕ СЕ ДОБРА ДО ТОЧКА И ГОЛ НА ЕВРОПЕЙСКО ДО 19 ГОДИНИ. ТИМЪТ ОТПАДА, НО НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ СРАМУВА.

----

Холандия - България 1:1

1:0 Конголо (50), 1:1 Георги Русев (53);

Холандия: Байлоу-капитан, Декер, Обиспо, Каролина, Д. Де Вит, Грот (67-Че Нунели), Коопмайнерс, Кадиоглу (76-Лонвайк), Дилросун (87-Ноа Ланг), Канголо, Бакбоорд;

Селекционер: Маартен Стекеленбург

България: Даниел Наумов-капитан, Петър Генчев, Петко Христов, Васил Добрев, Ангел Лясков, Георги Янев, Ивайло Найденов (46-Ивайло Климентов), Иван Тилев, Георги Русев, Станислав Иванов (57-Тонислав Йорданов), Калоян Кръстев;

Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия: Сърджан Йованович (Сърбия), асистенти: Денис Реша (Албания), Балаш Бусаш (Унгария), 4-ти: Мадс-Кристофер Кристоферсен (Дания);

Жълти картони: Георги Русев, Васил Добрев (България); Кадиоглу (Холандия);

Грузия, гр. Гори, ст. “Тенгиз Буржанидзе”