Черно море триумфира на „Весел делфин”

Плуване
    Viasport 10/07/2017 15:30

Доминацията на ПСК Черно море в българското плуване продължава, след като варненският отбор стана държавен първенец при децата на възраст 11 години. В шампионата взеха участие общо 253 плувци (124 момчета и 129 момичета) от 47 клуба.

На провелия се в 50-метровия басейн на спортния интернат в Сандански републикански турнир „Весел делфин“, титлата беше спечелена варненци с актив от 140,04 т.

Само преди седмица ПСК Черно море грабна купата на първенството за мъже и жени.

В генералното класиране на второ място е Бриз (Бургас) - 108,60 т. Тройката оформи Левски  със 103,28 т.

В Сандански клубът оглави и класирането при момчетата с 69,46 точки. След победителите се наредиха набиращият скорост бургаски тим Акулите с 58,41 т., а на трето място се класира отборът на Дамини-ЛВ (София) – 461,28 т.

При момичетата варненки са трети със 70,58 точки. На първо място са дамите на Левски с 86.91 точки, следвани от Бриз със 72 т.

В подреждането по спечелени медали първенец е друг варненски отбор - Астери, извоювал общо 9 отличия. Шест от тях златни.