България U17 ще играе за бронза на Евроволей

BGvolleyball.com 10/07/2017 20:05

Националният отбор по волейбол за юноши до 17 години ще играе за бронзовите медали на европейското първенство, което се провежда в турския град Коня.

Състезателите на Драган Иванов отстъпиха на Белгия с 0:3 (22:25, 21:25, 18:25) в полуфинална среща от надпреварата.

Мачът стартира силно за белгийския тим с аванс от няколко точки. Нашите момчета успяха да стопят преднината в ключовите  моменти, но фламандците се оказаха по-издръжливи и спечелиха гейма.

Във втората част ситуацията се повтори с разликата, че на моменти "лъвовете" повеждаха, но загубиха предимството си. Третият гейм тръгна равностойно, но играчите на Вим де Бьок успяха да увеличат дистанцията и затвориха чисто двубоя.

Най-резултатни за нашия отбор бяха Самуил Вълчинов и Петър Петров с  по 11 точки (1 ас, 3 блокади). За Белгия Йоост Петерс бе топреализатор  със 17 точки (3 блокади), а Ленерт Ван Елсен добави 11 (1 блокада).

Утре България излиза срещу загубилия в срещата между Италия и Турция, а Белгия ще се бори за златото срещу победителя от същия мач.