Още петима наши на ¼-финали на Евро 2017 по бокс

Бокс
    Viasport 21/07/2017 11:15

Българите продължават успешното си представяне на европейското първенство по бокс за ученици, което се провежда в Ръмнику Вълчеа (Румъния).

Вече 8 наши състезатели са на ¼-финалите, след като вчера битките си спечелиха Радослав Росенов (до 38,5 кг), Красимир Джуров (до 41,5 кг), Даниел Стефанов (до 43 кг), Антон Кирилов (до 50 кг) и Данчо Ганушев (до 52 кг).

Най-категорични бяха победите на Даниел и Красимир, които стигнаха до успеха с 5:0 съдийски гласа съответно срещу Алесио Камиоло (Италия) и Арон Золоси (Унгария), като всички рефери неизменно присъдиха и в двете срещи - 30:27 гласа.

Останалите ни 3-ма боксьори не бяха толкова убедителни, като допуснаха поне един съдия да даде предимство на съперниците им и спечелиха мачовете си с 4:1 гласа.

Така и 5-мата се присъединяват към Даниел Кирилов (до 46 кг), Коста Симеонов (до 56 кг) и Уилиям Чолов (до 62 кг), които също си осигуриха място на ¼-финалите в категориите си и в събота ще играят за място на полуфинала, което би им гарантирало минимум бронзов медал от състезанието.

За сега от битката за медалите отпадна само Кристиян Йорданов (до 48 кг), който извади рамо в първия си мач на европейското, но доигра срещата мъжки с една ръка и дори за малко се размина с успеха.

Днес на ринга в Румъния пък ще се качи и последният ни, 10-и представител в шампионата – Габриел Пайнаров (до 44,5 кг), който ще има за съперник ирландеца Гормли Кахир.

На европейското ученическият ни тим е воден от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков.