Георги Начев на финал на троен скок на европейското

Лека атлетика
    BGathletic.com 22/07/2017 22:15

Изненадата в българския тим на европейското първенство по лека атлетика за старша възраст в Гросето (Италия) поднесе Георги Начев.

Той даде 7-и резултат в квалификацията на троен скок и намери място сред най-добрите, които утре (16:15 ч.) ще спорят за медалите на шампионата.

Георги, който има лично 15.75 м, имаше за задача да се пребори с норматив от 15.70 м. Не го направи, но с 15.67 м намери място сред финалистите.

Преди това Антонио Иванов не можа да пробие на полуфиналите на 200 м. С 21.74 сек. Антонио остана 8-и в своята серия и се нареди на 19-о място в крайното класиране.

Утре първенството завършва. Нашите участници са Георги Начев на троен скок и Лиляна Георгиева в бягането на 1500 м.