Хегемонията на Черно море продължава

Плуване
    BGswim.com 23/07/2017 18:15

Хегемонията на ПСК Черно море в българското плуване по всички фронтове продължава, след като варненският отбор спечели у дома четвъртата си титла от пет летни шампионата, триумфирайки в младшата възраст.

На комплекс "Приморски" купата при 13-14-годишни беше грабната с актив от 382,04 точки.

В класирането по медали ПСК Черно море също е №1 и още по-впечатляващ, спечелвайки общо 26 отлиичя.

15 от тях златни. А пет спечели Калина Николаева.

Досега варненският отбор взе титлите при мъже и жени, на "Весел делфин" и децата на 12 г. Другата седмица ще атакува и тази при старшата.

Серията прекъсна СКПС Добруджа с купата на "Златна рибка".

ПСК Черно море спечели отборните титли и при девойките и юношите. При дамите купата бе изкована със 160,30 т. При юношите с 221,74 т.

Иначе на второ място в комплексното класиране в младшата възраст е диктувалият в продължение на години темпото пловдивски отбор ЖПК Младост′91 - с 292,88 т.

Призовата тройка оформи ПК Бриз (Бургас) със 187.33 точки.

При девойките подгласничките са - ЖПК Младост′91 (142,63) и КПС Астери (Варна) – със 136,26 т. При юношите подиума оформиха ЖПК Младост′91 (150.25) и Левски (113,30).

Калоян Левтеров (Славия) се отличи с 5индивидуални титли, след като триумфира на 200 м гръб.

Пет златни медала има и Калина Николаева (ПСК Черно море), триумфирала в същата дисциплина.

Александра Антонов с баща си Николай

В последният ден на първенството бяха поставени два национални рекорда. На 50 м бътерфлай живеещата в САЩ Александра Антонов (ПК Дамини, София) подобри постижението на с време – 29,59 сек. Предишното от 29,73 беше на Йоана Димова от варненския Аква спорт и бе поставено през миналата година.

Женската щафета на КПС Астери (Мануела Николова, Неделина Димова, Петя Бонева и Василики Кадоглу) спечели златото на 4 х 200м св. стил, след като в своята серия постави нов клубен рекорд с 9:13,06 мин.

Така рекордите на шампионата бяха общо шест.

Рекордите ТУК

В мъжката щафета на 4 х 200м свободен стил победител стана ПСК Черно море (Дениел Нанков, Лъчезар Добролевски, Емилиан Еенков, Валентин Чайков). В своята серия варненци фиксираха 8:34,44мин.

В шампионата взеха участие 243 плувци – 110 момчета и 133 момичета.