Боксьорите ни с 3 финала на европейското

Бокс
    Viasport 25/07/2017 09:44

Трима български боксьори се класираха за финалите и ще спорят за златния медал на европейско първенство по бокс за ученици, което се провежда в Ръмнику Вълчеа (Румъния).

До полуфиналите на шампионата достигнаха 7 наши национали - Радослав Росенов (до 38,5 кг), Красимир Джуров (до 41,5 кг), Даниел Кирилов (до 46 кг), Антон Кирилов (до 50 кг), Данчо Ганушев (до 52 кг), Коста Росенов (до 56 кг) и Уилям Чолов (до 62кг). Четирима от тях обаче не успяха да се справят със съперниците си и останаха с бронзови медали.

Абсолютни доминатори над съперниците си бяха Росенов и Джуров, които спечелиха двубоите си съответно срещу Елиас Идриси (Дания) и Джейк Чарлс (Ирландия) с категоричните 5:0 съдийски гласа.

Третият финалист стана Били Чолов, който явно не е бил съвсем убедителен в битката за топ 2 срещу Максим Ивасенко от Молдова, след като единият от съдиите даде предимство на съперника му, но останалите 4-ма бяха категорично за нашето момче.

Така тримата боксьори ще излязат по-късно днес във финалните си срещи на европейското първенство, където ще се опитат да грабнат златните медали в категориите си.

Битките този следобед ще открие Радослав Росенов, който ще се бие срещу Алексей Стародубцев (Русия). В третия мач за деня за титлата също срещу руснак – Михаил Григорян ще спори Красимир Джуров, а в 13-ата среща на ринга ще излезе Чолов срещу беларусина Данил Масарович.

В Румъния тимът ни е воден от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков.