Девойките продължават с победите и като гости

BGbasket.com 29/07/2017 22:08

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18 години записа шеста поредна победа в контролните си мачове преди Европейското първенство, дивизия В.

Тимът ни победи Македония с 62:46 в първия си мач като гост от изиграните до момента. Утре отборите ще изиграят още един приятелски мач в Скопие, като той ще бъде последен за момичетата ни.

Домакините имаха малко предимство през първите пет минути от мача, но в края на откриващия период националките ни излязоха напред в резултата и не загубиха водачеството до края.

До почивката те направиха аванса си двуцифрен за 35-24. Националките ни успяха да запазят комфортен аванс през третата част, за да си осигурят и спокойно доиграване на срещата.

Карина Константинова отбеляза 14 точки за победителките, а с по 12 се включиха Гергана Иванова и Юлияна Вълчева (8 борби). За Македония с 15 точки завърши Снежана Серафимовска.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МАКЕДОНИЯ (U18) - БЪЛГАРИЯ (U18)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНТРОЛИТЕ НА БЪЛГАРИЯ (U18)