Седем поред за девойките преди eвропейското

BGbasket.com 30/07/2017 14:02

Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 18 години записа седма поредна победа в контролните си мачове.

В последната среща от програмата си момичетата на Таня Гатева се наложиха над Македония като гости с 60:55.

Така българките имат 7 победи и само една загуба по време на подготовката си. Европейското първенство, дивизия В в Дъблин започва на 4-ти август, когато нашите срещат Полша.

Македония спечели първата четвърт от днешния мач, но през втората България обърна резултата и поведе на почивката – 32:28. Много равностойна трета част запази малка разлика, а македонките направиха добра серия в края й и отново излязоха напред за 47:46.

Темпото се запази през последната десетка, а всичко се реши в последните 4 минути, в които националките ни записаха серия от 7:0 и си тръгнаха с победата.

Карина Константинова записа 12 точки и 6 борби за победителките, а с 10 плюс 5 се включи Виктория Иванова. 9 точки и 10 борби в мача регистрира Юлияна Вълчева. Селекционерът Таня Гатева не използва капитанът Гергана Иванова и Янина Тодорова, а пък с контузия от първия мач в Скопие е Стефани Пендова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МАКЕДОНИЯ (U18) - БЪЛГАРИЯ (U18)

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОНТРОЛИТЕ НА БЪЛГАРИЯ (U18)