Момчетата (U16) с тежко поражение от Полша

BGbasket.com 31/07/2017 20:30

Националният отбор по баскетбол за момчета U16 записа трета загуба в контролните си срещи - от Полша с 67:84.

Двубоят се игра в Правец, където утре двата тима ще изиграят още една проверка от 18:00 часа.

Разликата стана още в началото на мача след серия от 9:0 за поляците, а след това 16:2 и 30:13 след първите 10 минути.

Оттам вече България непрекъснато догонваше съперника, като изигра страхотна втора част, след силно включване на Костантин Костадинов. Точно преди почивката в рамките на 30 секунди Слав Георгиев отбеляза 4 точки и така изоставането стана само пет точки след едно полувреме - 45:50.

Нов спад в третата част и само 9 реализирани точки за България пад донесоха много сериозна преднина за Полша, и в края на четвъртината гостите вече водеха със 17.

Последната четвърт вървеше кош за кош, като поляците поддържаха аванса си до края.

По различни причини двубоя пропуснаха капитанът на тима Михаил Молдов, Александър Витанов и Алън Куршумов.

Силната втора част направи Константин Костадинов най-резултатен за България с 12 точки, плюс 7 борби, 2 асистенции и 2 чадъра. По 10 точки отбелязаха Емилиян Грудов и Александър Стоименов.

България загуби най-вече в борбата под коша, където съперникът овладя 56 топки, срещу 36 наши.