Девойките U18 с драматична загуба на eвропейското

BGbasket.com 04/08/2017 20:00

Националният отбор по баскетбол за девойки U18 започна участието си на eвропейското първенство в Дъблин с драматична загуба. Тимът ни отстъпи на Полша с 69:74 в първия си мач от група A на турнира.

Двубоят беше много оспорван през цялото време, като до последно победителят не бе ясен. Утре България играе с Люксембург, а срещата започва в 15:45 часа.

Началните минути на мача бяха равностойни. Полша обаче вкара 8 безответни точки и се откъсна напред в резултата, но отговорът на България не закъсня. Баскетболистките на Таня Гатева направиха серия от 11:0 и поведоха с 21:17.

Съперникът ни обаче отвърна с две тройки и след първата част имаше аванс от 2 точки. През втората четвърт играта вървеше кош за кош, а срещата премина през много обрати. Нито един от двата тима не успя да вземе по-сериозен аванс и на почивката резултатът бе 39:39.

След паузата Полша заигра по-добре и взе инициативата в мача. Тимът направи преднина от няколко точки, като преди решителната част водеше с 6 точки. Съперникът поддържаше преднината си и в началните минути на последната четвърт. Постепенно баскетболистките ни стопиха разликата и минута и половина преди края на мача резултатът на таблото бе равен - 69:69. До сирената обаче България не успя да отбележи точка, а Полша вкара 5 и спечели срещата.

Силен мач за нашите изигра Карина Константинова, която записа 16 точки, 4 борби и 5 асистенции. Виктория Иванова отбеляза 14 точки, Янина Тодорова се отчете с 13 точки и 5 борби. Близо до дабъл-дабъл бе Гергана Иванова, която има 12 точки и 9 борби.

За Полша най-резултатна бе Наталия Климек с 21 точки. Наталия Ринг вкара 12, 11 има Юлия Нелацна, а с 10 остана Лиляна Банашак.

Пълен записа на мача, можете да видите ТУК.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (ДЕВОЙКИ U18) – ПОЛША (ДЕВОЙКИ U18)