Плувецът Тодор Тодоров с 5 златни медала в Турция

Кану-каяк, Плуване
    Viasport 07/08/2017 14:45

"Спортният талант" на „Еврофутбол“ Тодор Тодоров (на снимката) спечели пет златни, един бронзов медал и подобри два рекорда на международния турнир по плуване „Каналиада“, който се проведе на Принцовите острови до Истанбул.

16-годишният състезател на Черноморец (Бургас) спечели и статуетката за най-добър състезател във възрастта, след като подобри два рекорда на надпреварата. Той стори това с първите си места на 100 метра свободен стил - 53.50 сек, и на 100 м бътерфлай с 57.88 сек.

Българинът триумфира още в дисциплините 100 м гръб с 1.14.40 мин, 200 м съчетано с 2.15.96 мин и на 400 м св. стил с 4.12.97 мин. Състезателят на Люба Панайотова спечели бронзовото отличие на 50 м св. стил с 25.12 сек.

Друг наш талант в плуването - Петър Божилов, зае 28-о място в дисциплината 7,5 км в открити води на европейското първенство за младежи и девойки в Марсилия. В петък Пепи завърши за 1,26:21 ч. Другият българин - Йордан Янчев, е 33-ти. Победител е французинът Клемон Бат, който финишира за 1,18:55.

Ангел Кодинов спечели титлата на едноместно кану 1000 метра мъже на държавния индивидуален шампионат за юноши и отборно първенство за мъже в Пловдив. След него остана другият ни "Спортен талант" - Атанас Хорозов. Наско пък грабна златото на 500 метра при юношите на едноместно кану и сребърното отличие на двойка кану на 500 метра с Димитър Петров.

Времето на Хорозов и Петров на тази дистанция дори е много по-добро от резултата отпреди седмица на световното първенство по кану-каяк за юноши и девойки до 23 г. в Румъния.

Талантливата ни каякарка Пламена Съйкова пък е 4-та на 1000 метра, а на 500 метра едноместен каяк е 6-а.