Девойките сразиха Естония и си оставиха шанс за Топ 8

BGbasket.com 09/08/2017 00:56

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години записа категорична победа срещу Естония със 72:54 в четвъртия си мач от eвропейското първенство, дивизия В, в Ирландия.

Така отборът ни е с по две победи и загуби до момента и си остави шанс за влизане в осмицата на турнира, въпреки че това би се случило трудно. Утрешният последен мач от група А на нашите е срещу Финландия от 18:00 часа.

В момента Португалия е лидер в класирането на групата с 4 победи и без загуба. Следват Полша и Финландия с по 3:1 и България с 2:2. За да може нашият отбор да заеме второ място и съответно място в първата осмица е необходимо да се случи следното: задължително Португалия да победи Полша; и задължително България да победи Финландия с 8 или повече точки разлика.

Тогава ще се получи тройна въртележка за второ място между Полша, Финландия и България, в която нашият отбор ще бъде по-напред от другите. Ако едно от тези условия не се случи, националките ни ще останат в борбата за 9/16 място като трети или четвърти отбор в групата.

Българките започнаха мача страхотно и през първата четвърт бяха категорично по-силни, като натрупаха сериозен аванс от 12 точки. Съперникът успя да вземе втората част и да се приближи на 9, а след почивката играта остана равностойна и малката разлика за нашите се запази.

В последната десетка България сложи точка на спора, след като игра категорично по-добре и завърши мача със серия от 15:7, която направи крайния резултат категоричен.

Националките ни бяха по-добри в стрелбата, борбата под коша и предизвикаха повече грешки на съперника. Най-резултатна за победата с 26 точки беше Гергана Иванова, която хвана и 7 борби. 9 точки добави Карина Константинова. За Естония Яне Пулк вкара 25.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЕСТОНИЯ (U18) - БЪЛГАРИЯ (U18)