Девойките U18 ще играят за 9/12 място в Ирландия

BGbasket.com 11/08/2017 17:50

Националният отбор на България по баскетбол за девойки U18 години победи Исландия с 82:58 в шестия си мач от европейското първенство, дивизия В в Ирландия.

Това праща отбора ни в борбата за 9/12 място в крайното класиране. Следващият съперник на отбора ни ще бъде победителят от мача Словакия - Норвегия. Ако нашите спечелят, ще играят за девето място в крайното класиране, а ако загубят - за 11-о.

Българките започнаха мача силно и поведоха още от началото. През първата част дори преднината им достигна 10 точки, а след нея беше 8. Националките ни продължиха да водят до почивката, макар че авансът им падна само до 3 точки на моменти. След едно полувреме те водеха с 38:33. Веднага след подновяването на играта България избухна със серия от 16:0 и се откъсна далеч напред, за да си осигури по-спокойно доиграване на мача.

Нашите имаха с близо 20% по-висока успеваемост при стрелбата за две точки, спечелиха борбата под коша, направиха 19 срещу 11 асистенции и предизвикаха цели 35 грешки на съперника си.

Гергана Иванова записа 16 точки, 6 борби и 5 асистенции за успеха на отбора си, 11 плюс 6 борби добави Виктория Иванова, а с 10 точки се включи Катрин Стоичкова. За Исландия Биртна Бенонисдоухтир.