Нова победа за девойките, ще играят за 9-о място

BGbasket.com 12/08/2017 22:12

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18 години победи Словакия със 73:67 на европейското първенство, дивизия В, в Ирландия.

Така след две победи във втората фаза нашите спечелиха право на участие в мача за 9/10 място в крайното класиране. Той ще бъде утре и последен за отбора ни, а съперник ще бъде победителят от срещата ФинландияХоландия.

След обрати през първата четвърт Словакия взе преднина при 16:11. Отборите бяха равностойни дълго през втората част, а точно преди почивката нашите направиха серия от 7:0, с която взеха водачеството.

Отборите запазиха темпото и след почивката и след като се движиха много близо през цялата трета част минималният аванс на България от 3 точки се запази. В началото на последната националките ни направиха серия от 13:2, за да се откъснат напред и след това да изведат мача до победа.

Победата дойде въпреки че тимът ни загуби борбата - 29:46. Той обаче предизвика повече грешки на съперника – 27 срещу 21, като отне повече топки – 21:10. Нашите имаха и далеч по-добра стрелба от тройката – 9/19 (47%) срещу 3/18 (17%) на съперника.

Гергана Иванова завърши с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции за успеха, по 15 точки добавиха Деница Петрова и Карина Константинова, а 10 – Стефани Пендова. За Словакия Виктория Фехерова отбеляза 19 точки и хвана 6 борби.