Разгромно начало за Славия в U19

Валентин Маринов 13/08/2017 11:38

Вицешампионът Славия тръгна ударно в новия сезон на Елитната юношеска група до 19 г. - 5:0 при домакинството срещу Ботев (Враца).

Любопитно е, че първото полувреме на помощния терен в кв. “Овча Купел” завърши 0:0. “Белите” разгромиха своя противник след почивката, при това в последните минути.

От гледна точка на противоборството мачът не бе на високо ниво. Гостите мислеха най-вече за защитата, като бяха доста прибрани. Това затрудни славистите до 2:0. Все пак тимът на треньора Ивайло Семерджиев показа добри неща, най-вече през втората част.

През първото полувреме “белите” застрашиха няколко пъти вратата на врачани, макар че положенията не бяха 100-процентови.

Доста работа имаше вратарят Кристиян Иванов, който в един момент се размина с топката, но играч на домакините не успя да се възползва.

В друга ситуация Ангел Каракашев стреля в аут отблизо.

След почивката Славия бързо стигна до гол и това предопредели лесния успех. Филип Ангелов шутира пред пеналта, Иванов изби и Пламен Петров, дошъл на “Овча Купел” от Ботев 2002, откри резултата с добавка.

Ботев опита да се поотвори и повече да владее топката, но не му се получи. Врачани така и не стигнаха до опасност пред Мартин Величков, който в голяма част от срещата бездействаше.

Пропуск за Славия направи влезлият като смяна Христо Тодоров след пробив и пас на Димитър Стоянов.

Стоянов от своя страна окончателно свали напрежението от тима си в 74-ата - 2:0. Последваха 3 попадения за 8 минути. Вкараха роденият през 2001 г. Филип Кръстев (2 пъти) и Христо Тодоров.

Така се стигна до 5:0 - малко неочаквано за едно полувреме, но напълно заслужено в полза на Славия.

----

Славия - Ботев (Враца) 5:0

1:0 Пламен Петров (47), 2:0 Димитър Стоянов (74), 3:0 Филип Кръстев (78), 4:0 Христо Тодоров (81), 5:0 Филип Кръстев (86);

Славия: Мартин Величков, Денис Бучев, Мартин Семерджиев-капитан, Ангел Каракашев, Радослав Постолов (Димитър Балинов), Филип Ангелов, Тодор Йомов (Христо Тодоров), Филип Кръстев, Димитър Стоянов (Павлик Митовски), Пламен Петров (Христо Иванов), Ангел Ангелов;

Треньор: Ивайло Семерджиев

Ботев (Враца): Кристиян Иванов, Любомир Василев, Йордан Йорданов, Димитър Д. Димитров, Ангел Дойчинов, Стелян Иванов (Петър Христов), Димитър Й. Димитров (Томислав Маринов), Виктор Василев, Иван Венелинов-капитан, Радослав Батов, Максимилиан Мирославов (Владислав Андреев);

Треньор: Любен Любенов

Съдии: Йото Гарабедов, Петър Стойчевски, Георги Минев (от София);

Делегат на БФС: Николета Вълкова

Жълти картони: Ангел Дойчинов, Виктор Василев (Ботев);