Момчетата U16 завършиха първата фаза с победа

BGbasket.com 15/08/2017 20:00

Националният отбор по баскетбол за момчета U16 завърши първата фаза на eвропейското първенство, дивизия В, в София с победа срещу Полша със 75:72.

Така тимът ни има общо 3 победи и 2 загуби, колкото и днешния му съперник и Украйна, но завършва на четвърто място в крайното класиране на група В. Първи е отборът на Холандия, втори - Украйна, а трети - Полша. Нашите ще играят за местата 9/16 в шампионата, като първият им съперник е третият в група А – Беларус. Утрешният ден е почивен за първенството.

Националите ни започнаха мача силно и вкараха два пъти повече точки от съперника си през първите 7 минути - 14:7. Макар и по-малка, те запазиха преднина до края на първата част, след която водеха с 15:12.

Много равностойна втора четвърт запази минимална разлика в резултата, а с тройка от центъра на Александър Стоименов България излезе напред за 35:32 на почивката. Българите останаха напред през цялата трета част, а в средата на последната поведоха с 9, но интригата се запази до края. Две минути преди края разликата падна до 4 точки, но нервите на нашите издържаха и те спечелиха.

България спечели борбата под коша и имаше по-добра успеваемост в стрелбата от игра. Тимът ни направи и повече асистенции, но допусна повече технически грешки.

Капитанът Михаил Молдов беше най-резултатен за победителите с 15 точки, като добави 8 борби и 6 асистенции. С по 11 точки се включиха Емилиян Грудов и Константин Костадинов (6 борби). За Полша с по 15 точки завършиха Игор Йока-Браташ и Матеуш Кашовски.