Трудно начало на еврoпейското за момичетата

BGbasket.com 17/08/2017 17:14

Националният отбор по баскетбол за момичета до 16 години претърпя тежка загуба на старта на европейското първенство, дивизия В, в Македония.

Тимът ни отстъпи на Финландия с резултат 41:87 в мач от група А. Вторият двубой на момичетата на Десислава Ангелова е утре от 22:00 часа българско време срещу Португалия.

Първата четвърт на мача беше сравнително равностойна, като Финландия имаше малка преднина. През втората обаче тимът започна да се откъсва по-сериозно напред и до почивката натрупа аванс от 18 точки.

Финландките взеха още по-сериозен контрол над случващото се на терена след почивката и бързо авансът им скочи до цели 35 точки. Темпото се запази до края, а победата стана още по-убедителна.

Тимът ни загуби борбата под коша с 34-63 (30 в нападение за Финландия). Той имаше и по-ниска успеваемост при стрелбата за две точки - 29% срещу 59% за съперника и извърши повече грешки.

За България Илияна Георгиева записа 9 точки и 5 борби, а 8 отбеляза Ванеса Маринова. За Финландия Авак Куйер вкара 25 точки и хвана 20 борби.