По две титли за Радулов и Бусаад на турнир U12

Тенис
    Viasport 18/08/2017 11:05

Илиян Радулов (Тракия СКЛАТ Пловдив) и Ева Бусаад спечелиха по две титли на държавния турнир по тенис до 12 г. за момчета и момичета. Надпреварата се проведе на кортовете на Дема в София.

На финала при момчетата Илиян Радулов победи Георги Георгиев (Свиленград) с 6:3, 6:4.

В турнира по двойки при момчетата Симеонов в тандем с Илиян Радулов спечелиха първото място след победа с 6:2, 6:3 над Георги Георгиев и Анас Маздрашки (Егалите Несебър).

При момичетата Ева Бусаад победи във финала Ангела Ганева (Кристи Дряново) със 7:5, 6:0.

В турнира на двойки при девойките двете финалиски на сингъл - Ева Бусаад и Ангела Ганева, се наложиха над Елизара Янева (Академик 83 Пловдив) и Йоанна Радулова (Тракия СКЛАТ) със 7:6(1), 7:6(4).

Наградите връчи Пол Макнами - директор на турнира от ATP Garanti Koza Sofia Open и бивш номер 1 в света на двойки. Макнами има пет титли от Големия шлем на двойки и на два пъти е шампион за “Купа Дейвис“.