Момчетата U16 завършиха 14-и на eвропейското

BGbasket.com 19/08/2017 15:50

Националният отбор по баскетбол за момчета U16 завърши със загуба участието си на европейското първенство в дивизия B, което се провежда в София.

В последния си мач баскетболистите на Иван Коцев отстъпиха на Исландия с 64:71 и завършиха на 14-о място в крайното класиране. Съперникът ни поведе от самото начало на срещата и до края не допусна обрат, въпреки силните последни минути на българите.

Гостите поведоха с 4:1, след което мачът бе прекъснат заради проблем с коша. След подновяването на играта исландците направиха серия от 12:2 и излязоха напред с двуцифрена разлика. Те поддържаха аванса си и в следващите минути, а в края на частта водеха с 14 точки.

Българите играха доста по-равностойно срещу своя съперник през втория период, но гостите продължиха да водят с комфортна преднина. Тимът ни все пак успя да спечели втората част с две точки и на почивката изоставаше с 26:38.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за домакините, като за близо пет минути баскетболистите на Иван Коцев отбелязаха само две точки срещу 13 за своя съперник. Постепенно обаче българите заиграха по-добре и направиха серия от 13:1. Въпреки подема в играта им обаче, преди решителния период те все още изоставаха с голяма разлика - 14 точки.

Българите обаче не се отказаха и опитаха да обърнат развоя на мача през последната част. Те стопиха пасива си само на 3 точки малко преди края, но нямаха сили за пълен обрат.

Александър Стоименов отбеляза 18 точки за България, с по 10 точки се отчетоха Слав Георгиев и капитанът Михаил Молдов.

За Исландия над всички бе Вейгар Линсон с 30 точки. Юлиюс Аугустсон добави 12.