Момичетата U16 ще играят за 9/16 място

BGbasket.com 22/08/2017 23:50

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16 години записа трета загуба на европейското първенство, дивизия В, в Македония. Тимът ни отстъпи на Норвегия с 52:61 и с този мач приключи участието си в груповата фаза на първенството.

Три отбора в група А – България, Естония и Норвегия завършват с актив 1-3 след лидерите Португалия и Финландия. Предвид мачовете в тройната въртележка на трето място в групата завършва Естония, на четвърто – България, а на пето – Норвегия. Това означава, че нашите ще играят за мачовете 9/16 в крайното класиране. Следващият съперник на отбора ни е Словения, а сряда е почивен ден за първенството.

Националките ни започнаха мача отлично и през първата част се откъснаха с 14 точки напред – 26:12. Съперникът обаче взе категорично втората, за да се приближи само на 4 точки на почивката. Бързо след подновяването на играта Норвегия обърна резултата, а след 30 минути вече водеше с 8 точки. Нискорезултатна и равностойна последна част запази преднината на норвежките.

Християна Николова отбеляза 14 точки за България, а 8 плюс 8 борби и 7 асистенции добави Илияна Георгиева. За Норвегия Сара Адекоя завърши със 17 точки и 8 борби.