Антъни Иванов се размина с финала в Индианаполис

Плуване
    BGswim.com 25/08/2017 09:34

Антъни Иванов остана на две места от финала на 100 м бътерфлай на световното за юноши и девойки в Индианаполис (САЩ).

Най-голямата ни надежда за добро представяне даде десето време, финиширайки за 53,53 секунди. Времето е над националния му рекорд и този, с който се затвори голямата осмица.

Антъни има 52,97 сек. Финалът затвори руснакът Егор Екимов с 53,08. Най-бърз във вечерната сесия на 100 м бътерфлай беше сънародникът му Андрей Минаков  - 52,23.

За Антъни Иванов важната дисциплина обаче е 200 м бътерфлай, на която е осми в света при мъжете от Будапеща, а преди две години в Сингапур на 16 години стана шести при юношите.

С него покри „Б“ норматив за олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тогава на стотака също записа полуфинал, регистрирайки 13-о място.

На 50 м бътерфлай бе на косъм от ново влизане в топ 16.

Антъни ще плува 200 м бътерфлай чак в понеделник и ще има достатъчно време за почивка.

Днес на старт застават трима българи.

Диана Петкова ще участва на 100 м бруст.

Петър Божилов и Йордан Янчев пък ще плуват 800 м св. стил, съответно в четвърта и трета серия от общо четирите от сутрешната сесия на дисциплината.