Баскетболистките U16 ще играят за 13-о място

BGbasket.com 25/08/2017 19:20

Националният отбор за момичета U16 ще играе за 13-о място на Европейското първенство в Скопие, Дивизия B. Това стана ясно, след като тимът ни победи Словакия с 58:49.

В последния си мач от турнира България ще се изправи срещу отбора на Люксембург, който по-рано днес се наложи над Естония с 47:45.

Двубоят започна по-добре за баскетболистките на Десислава Ангелова, които в началните минути на първата част направиха серия от 9:0 и поведоха в резултата. Те задържаха преднината си и след първия период резултатът бе 13:8.

Разликата в полза на българките стана двуцифрена в началото на втората част. Постепенно обаче съперникът ни намали пасива си и на почивката той бе 6 точки.

След паузата Словакия се доближи само на 4 точки. България отвърна със серия от 10:0 и отново поведе с комфортна разлика, която преди последната част бе 12 точки.

През решителните десет минути съперникът ни направи опит да се върне в мача, но тимът ни не допусна обрат.

Най-резултатна за успеха бе Константина Какогиани с 21 точки, 18 добави Християна Николова.

За Словакия 12 вкара Тереза Продхрадска.