U19: Втора поредна победа за Нефтохимик (обзор)

Viasport 26/08/2017 22:41

Пет мача от третия кръг на Елитната юношеска група до 19 години се играха днес. Три от тях завършиха при резултат 1:0.

Домакините постигнаха четири победи, а гостите само една.

Има един разгромен резултат и той отново е в ущърб на новака Черноморец (Бургас), който развали добрите впечатления от миналия кръг, когато едва не победи Славия.

Ето какво се случи днес по терените на U19.

----

ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив) 1:0 (0:0)

Много добър мач, битка. Гостите направиха силно първо полувреме, в което не позволиха на домакините да разгърнат играта си.

Николай Янков от ЦСКА удари греда от далечен удар.

След почивката “червените” заиграха доста по-добре и установиха контрол. В 62-ата минута Янков вкара единственото попадение.

ЦСКА пропусна още няколко попадения и можеше да страда. Малко преди края Димитър Законов остана сам срещу вратата на столичния тим под ъгъл, но не успя да отбележи.

----

Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца) 1:0 (1:0)

Любомир Цолев откри още във 2-ата минута. Последваха пропуски за “орлетата”, които рано можеха да решат всичко.

15 минути преди края футболист на Ботев (Враца) получи втори жълт картон, така гостите останаха с човек по-малко.

Представянето им на чужд терен отново беше бледо.

----

Монтана - Нефтохимик 0:1 (0:0)

Втора поредна победа на “шейховете”, което не се е случвало от доста време в Елитната U19.

Като цяло те доминираха и заслужено си тръгнаха с трите точки. Още през първото полувреме направиха 3-4 пропуска, най-вече чрез Кристиян Парашкевов.

Добри намеси имаше вратарят на Монтана, но и той нямаше какво да направи в 70-ата, когато Парашкевов го прониза с глава след центриране.

В края домакините можеха да изравнят, те имаха възможност при разбъркване в наказателното поле.

Монтана е единственият отбор все още без точка и отбелязан гол.

----
Дунав (Русе) - Черноморец 8:1 (3:1)

“Акулите” допуснаха 1:8 в първия кръг и там явно има психологически проблеми.

А мачът започна отлично за тях. Радослав Илиев вкара от дузпа в 11-ата минута. До 20-ата гостите стояха по-добре, но след това русенци овладяха мача.

Цветелин Иванов изравни в 22-ата, а в 29-ата Благовест Ленков вкара за 2:1, преди Константин Цветанов да постави началото на хеттрик.

След почивката Цветанов реализира още два пъти, същото стори Георги Горанов (едното попадение е от дузпа), а Цветелин Иванов удвои актива си.

Последните три гола паднаха между 85-ата и 88-ата минута.

----

Септември - Берое 2:1 (1:1)

Може би най-добрият от съботните мачове, в който и двата съперника играха футбол. Размениха и по едно полувреме.

Галин Стоянов откри резултата в 30-ата минута след грешка на футболист на Берое пред наказателното поле. Още в 35-ата Владислав Христов изравни.

В края на първото и началото на второто полувреме беройци изтърваха пълния обрат. Столичани също имаха ситуации.

Кирил Николов от Септември напусна със счупена ръка и ще отсъства от терена около 20 дни.

По-директните действия на домакините дадоха резултат в 83-тата, когато роденият през 2001 г. Владимир Николов опъна мрежата с глава - 2:1.

Треньорът на Септември Антон Кирилов има претенции за две неотсъдени дузпи. Колегата му в Берое Иван Гаджев изрази задоволство от играта на своите, независимо от загубата.