Антъни Иванов на 3 стотни от нов полуфинал

Плуване
    BGswim.com 27/08/2017 11:31

Антъни Иванов остана на три стотни от нов полуфинал на световното първенство по плуване за юноши и девойки в Индианаполис (САЩ).

На 50 м бътерфлай той подели седемнадесетото място с американеца Николъс Албиеро, финиширайки за 24,91 сек.

Полуфиналът затвори на 24,88 сек полякът Камил Кажмержчак. Националният рекорд в дисциплината на Иванов е 24,51.

Важната дисциплина за състезателя на Николай Вакареев и Вихрен (Сандански) е 200 м бътерфай - в понеделник.

Най-бърз в подборните серии беше плувецът на домакините, който прави силно впечатление - Майкъл Андрюс, който прелетя дистанцията за 23,48 сек.

Бившият съотборник на Антъни в Етър 2000 и също родом от Велико Търново - Любомир Епитропов, направи силно плуване на 200 м бруст.

Юношеският рекордьор завърши на 19-о място, финиширайки с лично време - 2:17,58 мин.

Първи резултат за финала даде американецът Рой Даниел - 2:11,72 мин. Голямата осмица се затвори на 2:13,34 от японеца Ю Ханагулума.

След плуването на финала на 800 м св. стил крайното класиране на Петър Божилов е 17-о място, а на Йордан Янчев 25-о.

В неделния ден ще имаме само един участник. Диана Петкова ще плува в най-силната си дисциплина – 50 м св. стил, на която е шеста в Европа за възрастта си през тази година.

Възпитаничката на Ботко Трндафилов ще стартира в шести коридор на осмата от десетте серии.