U17: Ботев удари Лудогорец в Разград (обзор)

Ваня Николова 27/08/2017 22:10

Днес се играха всичките осем срещи от втория кръг в Елитната юношеска група до 17 г.

Ботев (Пловдив) спечели гостуването си на Лудогорец с 1:0 в най-интересния мач.

Двата "сини" отбора - Левски и Левски-Раковски, записаха домакински победи. На "Герена" тимът на Йордан Петков се наложи с 2:0 над Локомотив (Пловдив), а мачът на стадион "Раковски" срещу Дунав (Русе) завърши 1:0.

Във Варна Черно море записа първа победа в първенството - 3:1 срещу Сокол (Марково).

В най-резултатния мач Септември се наложи над Славия с 6:2.

Във втори пореден двубой Берое вкара 6 гола. В първия кръг старозагорци биха Септември с 6:0, а сега сториха това и в Дупница срещу Марек.

Две нулеви равенства се получиха днес. В Монтана домакините взеха точка от ЦСКА, а във Велико Търново Етър и Пирин също не си вкараха гол.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Левски-Раковски - Дунав (Русе) 1:0 (0:0)

Единственият гол на стадион "Раковски" бе отбелязан 5 минути след началото на втората част. Негов автор стана Владимир Машев, който се разписа  с глава след центриране.

Дунав игра по-добре през втората част, но така и не успя да стигне до равенството.

В 75-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Симеон Митев напусна терена, тъй като получи втори жълт картон.

----

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:1)

Ботев (Пловдив) взе три точки в Разград, въпреки че имаше много проблеми преди мача. "Канарчетата" искаха да отложат двубоя, заради отсъствието на националите от набор 2002 и няколко болни играчи. Все пак срещата се игра - БФС отказа.

Димитър Балинов вкара победния гол в средата на първото полувреме. В 22-ата минута след ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на домакините топката стигна до защитника, който не сгреши.

Играчите на Лудогорец удариха греда в началото на втората част.

----

Левски - Локомотив (Пловдив) 2:0 (1:0)

"Сините" вкараха по един гол в двете полувремена. И двете попадения реализира Патрик-Габриел Галчев. Той се разписа през първата част от фаул. След почивката Галчев оползотвори хубава комбинация на домакините.

Левски удари и греда чрез Лъчезар Георгиев.

----

Черно море - Сокол (Марково) 3:1 (1:1)

Денислав Ангелов се отличи с два гола за Черно море. Той изведе домакините напред в 15-ата минута. Две минути преди края Мурат изравни.

В началото на втората част "моряците" пропуснаха дузпа. Вратарят на гостите Георги Петров спаси наказателния удар, изпълнен от Велислав Василев.

2:1 направи отново Денислав Ангелов след корнер. В 75-ата минута Хакан си отбеляза автогол.

----

Етър (Велико Търново) - Пирин (Благоевград) 0:0

Мач без много положения. Домакините не успяха да зарадват зрителите във Велико Търново с победа в първия си домакински мач за сезона.

Гостите имаха няколко добри ситуации през първата част. Борис Ейков обаче не успя да се разпише за Пирин.

----

Марек – Берое 0:6 (0:3)

Иван Георгиев и Христо Иванов вкараха по два гола за Берое.

Мартин Маринов и Денислав Вълчев добавиха по едно попадение за убедителната победа на старозагорци в Дупница.

----

Септември – Славия 6:2 (2:1)

След загубата с 0:6 в миналия кръг от Берое, сега Септември бе отборът, който отбеляза 6 гола. Домакините водеха с 2:0 още до десетата минута, а Славия върна един гол до почивката.

Две попадения за домакините вкара Иван Чилов, по един гол добавиха Иван Гелов, Румен Фратев, Николай Манчевски и Майкъл Митев.

При 2:0 Ангел Методиев намали за Славия. Малко по-късно, след почивката, при 3:1 Димитър Ненчов вкара втория гол за "белите".