U19: Ботев (Пловдив) би Левски в края (миниобзор)

Viasport 28/08/2017 07:35

Два мача между силни съперници, кандидати за призовите места, се играха в третия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

И двата бяха в неделя. Ботев (Пловдив) измъкна 1:0 от Левски в края на срещата на ст. “Георги Аспарухов”.

По същото време Славия и Лудогорец имаха интересно надиграване за 1:1.

Черно море не сбърка за 3:1 при домакинството на новака Марек. Останалите двубои минаха в събота.

----

Черно море - Марек (Дупница) 3:1 (2:0)

“Моряците” бързо дръпнаха в резултата. Лъчезар Йорданов откри във 2-ата минута, а в 15-ата Антоан Вълчев удвои.

Гостите върнаха интригата за 60-ата, когато точен бе Иван Георгиев. Само 10 минути по-късно обаче Мартин Дичев фиксира крайното 3:1.

----

Левски - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:0)

Мачът бе равностоен, чистите голови положения не бяха много. За “канарчетата" игра Кристиан Добрев, към когото интерес проявява Удинезе, както и други клубове от Западна Европа.

Най-близо до попадение от “сините” бе Станислав Иванов, особено в 68-ата минута, когато преодоля вратаря Стелиан Ангелов, но шпагат на Димитър Димитров предотврати сигурен гол.

В 86-ата Милен Златков получи извеждащ пас и от чиста позиция донесе три точки на “канарчетата”.

----

Славия - Лудогорец 1:1 (1:0), РЕПОРТАЖ

Гостите много повече съжаляват за пълния актив от точки. Те удариха три греди - два пъти Тони Иванов и веднъж Мартин Милков от пряк свободен удар. И направиха поне още толкова чисти възможности.

Противно на логиката Славия поведе в 39-ата минута чрез Тодор Йомов, който от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.

В 46-ата Мартин Милков изравни, останал сам срещу вратаря на домакините.