Лудогорец счупи гредите срещу Славия в U19

Валентин Маринов 28/08/2017 12:37

Славия и Лудогорец разделиха точките в един от най-интересните мачове на третия кръг в Елитната юношеска група до 19 г. - 1:1.

Гостите може би съжаляват повече за пълния актив, тъй като удариха три греди и пропиляха поне още толкова чисти голови ситуации. А на всичко отгоре догонваха в резултата.

“Орлите” можеха да дръпнат много рано - до третата минута те вече имаха две възможности. Първо Тони Иванов удари отблизо левия страничен стълб на рамката на домакините.

Малко по-късно Мартин Милков също тресна греда - от пряк свободен удар.

Милков направи още един пропуск след пробив и пас на Тони Иванов. Последва спасяване на Мартин Величков след рейд на Доминик Янков. В тези минути гостите имаха преимущество, атаките им носеха много повече опасности.

Славия наказа неумението пред гола на своя съперник в 39-ата минута. “Белите” отнеха топката в средата на терена, последва контра отдясно на атаката, кълбото стигна до Тодор Йомов, който порази целта с шут в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле.

Това бе най-добрата акция на домакините преди почивката.

Лудогорец бързо върна гола - Мартин Милков бе изведен зад защитата на Славия и плъзна топката в мрежата за 1:1. Последва нова греда при пореден опит на Тони Иванов.

Постепенно обаче вицешампионите изравниха играта и започнаха да спират атаките на своите съперници все по-далеч от вратата. Въпреки това Мартин Милков имаше възможност като при гола си, но този път бе спрян от вратаря Мартин Величков.

Славия също погледна към рамката на Дамян Дамянов. Играчите на треньора Ивайло Семерджиев организираха хубава атака, започнала дълбоко от половината си, на върха на която се оказа Христо Иванов. Изтрелът му от упор обаче бе париран от Дамянов.

В края имаше ситуации за двата цвята, като тези на Лудогорец бяха по-чисти. Победител обаче няма - 1:1.