Джорджев спечели световна титла в таекуондото

Кану-каяк, Таекуондо - WTF (ол)
    Viasport 28/08/2017 14:37

14-годишният Александър Джорджев спечели златото в кат. до 57 кг от световното първенство по таекуондо за кадети в Шарм Ел Шейх (Египет), при това със счупена ръка.

Още в първата среща дупничанинът претърпя травма, но това не му попречи да спечели срещата си с 18-4 срещу Абдулах Сабах от Саудитска арабия. Последва победа над египтянина Али Селим с 24:14. На полуфинала се изправи срещу тайландеца Панаторн Талайвонг и го разгроми с 31:11. На финала "спортният талант" на „Еврофутбол“ отнесе иранеца Седик Рахминя с 27:12.

Това е първи златен медал на българското таекуондо на толкова голямо състезание.

Друг победител от програмата на българския букмейкър - Ангел Кодинов, завърши на 8-о място в едноместното кану на 500 м на световното в Рачице (Чехия). Победител стана представителят на домакините Мартин Фукса, а 19-годишният пловдивчанин остана на 3,64 сек след него.

Viasport.bg и Bgathletic.com са сред медийните партньори на програмата „Спортни таланти“ и помагат за популяризиране успехите на българските млади спортисти.