ЦСКА би Левски с обрат в Елитната U17

Ваня Николова 30/08/2017 19:34

ЦСКА-София обърна Левски с 2:1 от 0:1 в дербито на третия кръг в Елитната юношеска група до 17 г., играно на базата в Панчарево.

Двата съперника изиграха интересен и оспорван мач с много положения пред вратите.

"Сините" се представиха по-добре преди почивката и логично поведоха в 20-ата минута, когато Мартин Детелинов Петков наказа грешка на привлечения от Локомотив (Пловдив) на "Българска армия" защитник Християн Петров, който дебютира за новия си тим.

Преди това удари към вратата на ЦСКА отправиха Патрик-Габриел Галчев, Лъчезар Георгиев и Мартин Петков.

Голмайсторът на "сините" имаше възможност да удвои след половин час игра. Петков стреля от границата на наказателното поле, но стражът на ЦСКА Кристиян Сотиров отрази.

В 32-ата минута бе единственото сериозно положение през първата част за ЦСКА. След корнер Християн Петров отклони с глава към Огнян Николов. Ударът на последния бе избит в корнер от вратаря на Левски Цветелин Ставрев.

До почивката гостите продължиха да са по-активният отбор. Мартин Петков и Айвън Ангелов също обстрелваха вратата на ЦСКА.

В началото на второто полувреме Петков нямаше късмет да се разпише за втори път в мача, като тресна греда.

Веднага след това домакините нанесоха двоен удар. В 43-тата Васил Сапунджиев си вкара автогол след центриране от пряк свободен удар на Емил Ценов.

След около 120 секунди Огнян Николов отбеляза за 2:1 при акция отляво и центриране на Андрей Йорданов.

Йоан Бауренски пропусна да направи победата на ЦСКА още по-убедителна след корнер.

За Левски резервата Кирил Киров пропиля най-добрата ситуация след почивката. Той прати топката в аут след центриране отдясно.

Коварен изстрел от пряк свободен удар на Мартин Петков бе избит от стража на ЦСКА.

Пет минути преди края Ивайло Иванов от Левски получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

Двама национални селекционери при юношите - Викторио Павлов (на набор 2001) и Марчо Дафчев (на набор 2002) наблюдаваха на живо срещата в Панчарево.

----

ЦСКА - Левски 2:1

0:1 Мартин Детелинов Петков (20), 2:1 Васил Сапунджиев-автогол (43), 2:1 Огнян Николов (45)

ЦСКА: Кристиян Сотиров, Любомир Митков, Андрей Йорданов, Асен Дончев, Дейвид Симеонов (Стоян Иванов), Емил Ценов, Ертан Тахиров (Иван Иванов), Йоан Бауренски-капитан, Кристиян Атанасов (Росен Петров), Огнян Николов, Християн Петров;

Треньор: Добромир Митов;

Левски: Цветелин Ставрев, Александър Макрис (Алекс Петров), Томислав Папазов, Васил Сапунджиев, Ивайло Иванов, Гален Ненов-капитан, Мартин Петков Петков (Кристиан Върбанов), Айвън Ангелов, Лъчезар Георгиев (Кирил Киров), Патрик-Габриел Галчев, Мартин Детелинов Петков;

Треньор: Йордан Петков;

Съдии:  Вангел Вангелов, Младен Маринов и Пламен Ванков;

Делегат на БФС: Благой Благоев

Жълти картони: Огнян Николов, Йоан Бауренски (ЦСКА); Ивайло Иванов, Алекс Петров (Левски);

Червен картон: Ивайло Иванов (75-ата, Левски)