U17: Сокол спечели точка срещу Лудогорец след 0:2 (обзор)

Ваня Николова 30/08/2017 21:50

Два отбора са с пълен актив от 9 точки след третия кръг в Елитната юношеска група до 17 години. Това са Ботев (Пловдив) и Берое.

"Канарчетата" победиха с 6:1 Монтана в "Коматево", а Берое записа минимален успех над Етър.

Днес се игра и първото дерби за сезона. ЦСКА-София обърна Левски с 2:1 в Панчарево.

Новакът в групата Сокол (Марково) стопи изоставане от два гола, за да спечели точка срещу Лудогорец. Черно море и Славия пък записаха убедителни победи, съответно срещу Пирин и Марек.

Септември спечели гостуването си на Дунав с 1:0, а със същия резултат Локомотив (Пловдив) се наложи над Левски-Раковски.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Пирин (Благоевград) - Черно море 1:5 (1:3)

Хеттрик за гостите отбеляза Мартин Минчев. Той откри резултата още в 3-тата минута, а малко по-късно Иван Тасев от Пирин изравни. До края на първото полувреме Черно море дръпна с два гола след попадения на Велислав Василев и Мартин Минчев от дузпа.

През втората част Минчев вкара четвърти гол за "моряците", а крайният резултат бе оформен от Денислав Ангелов.

----

Сокол (Марково) - Лудогорец 2:2 (2:2)

Домакините спечелиха една точка, след като до 25-ата минута изоставаха в резултата с 0:2. Владислав Найденов откри за гостите, а Георги Бабалиев удвои от дузпа. До края на полувремето Сокол изравни с две попадения на Ремзи Неджеп.

Селекционерът на националния отбор на юношите, родени пре 2002 година, Марчо Дафчев, изгледа на живо срещата.

За Лудогорец това е първа точка за сезона. Тимът от Разград стартира първенството с две загуби - 1:3 от ЦСКА и 0:1 от Ботев (Пловдив).

---

Дунав (Русе) - Септември 0:1 (0:1)

Единственият гол бе отбелязан в средата на първото полувреме. Негов автор стана Николай Манчевски. През втората част домакините бяха близо до изравняване, но удариха греда.

Отборът на Септември бе воден от Божидар Костадинов. След победата с 6:2 над Славия в предишния кръг стана ясно, че треньорът Петър Шопов вече няма да е начело на 17-годишните юноши на клуба.

----

Ботев (Пловдив) - Монтана 6:1 (3:1)

Трета поредна победа за Ботев. Домакините поведоха още в 3-тата минута. Петър Дашев вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле. Малко по-късно Монтана изравни чрез Денис Димитров.

В 31-ата минута Емил Колев изведе "канарчетата" отново напред в резултата, a минута преди почивката Иван Василев направи 3:1.

Десет минути след началото на втората част Ботев отбеляза четвърти гол. Тодор Петков бе точен за 4:1. Даниел Иванов вкара последните два гол за домакините. Той се разписа след технично изпълнение с пета в 61-ата минута, а малко по-късно оформи крайния резултат.

----

Локомотив (Пловдив) - Левски-Раковски 1:0 (0:0)

Петко Петков донесе победата на "черно-белите" с гол в 75-ата минута. След корнер и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Петков, който с удар от около 20 метра не сгреши.

Преди това в 50-та минута опасен шут на Филип Колев затрудни вратаря на гостите Енимир Хранов. В 65-та минута "сините" нацелиха греда, а две минути по-късно вратарят на "смърфовете" Йордан Йотов се отчете с важна намеса, като изби опасен изстрел отдясно.

----

Славия - Марек 5:0 (2:0)

Димитър Ненчов откри в 20-ата минута, след като остана сам срещу вратаря на Марек. Две минути преди почивката отново той покачи на 2:0. Ненчов засече с глава центриране на Георги Илиев.

В 53-тата минута и Кристиан Костадинов се озова сам срещу стража на гостите и направи 3:0. В 65-ата минута Мартин Михайлов отбеляза с глава след корнер.

Крайното 5:0 оформи Кристиян Тодоров в 74-ата минута.

----

Берое - Етър 1:0 (0:0)

Берое имаше шанс да поведе в началото на срещата. В 5-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините, но ударът на Стоян Вергиев бе спасен от вратаря на Етър Добромир Добрев. Стражът на гостите се прояви и в други ситуации.

В 67-ата минута Добрев обаче не успя да спаси далечен удар на Станимир Сотиров, с който Берое спечели мача.

За ЦСКА-София - Левски 2:1, ЧЕТЕТЕ ТУК