U19: Разгромни победи за ЦСКА, Лудогорец и Монтана (обзор)

Viasport 02/09/2017 21:52

Четвъртият кръг на Елитната юношеска група до 19 г. предложи нещо, което сме свикнали да виждаме в миналото - големи резултати.

Резултатността е много висока. Разгромни победи постигнаха Монтана, Лудогорец и ЦСКА-София - по реда на броя голове.

Четири отбора са без победа все още - Марек, Локомотив (Пловдив), Ботев (Враца) и Черноморец.

Дупничани имат възможност да поправят това в неделния и последен мач от кръга срещу Славия като домакини.

Вижте най-интересното от 6 мача, играни в събота. Имаше две регионални дербита.

----

Ботев (Враца) - Монтана 1:7 (0:2)

Новият треньор на монтанци Иван Ценов-Белия дори не е мечтал за такъв дебют. Той заменя Светлан Кондев, привлечен в мъжкия тим от Ферарио Спасов.

До почивката резултатът бе само 2:0, но после гостите забиха още пет попадения в регионалното дерби.

С хеттрик се отличи Симеон Стойков, а по едно попадение добавиха Мирослав Манев, Пресиян Цвятков, Цвети Неделчев от дузпа и Денис Пепелярски.

Почетният гол за врачани е дело на Максимилиан Велков - за 1:3.

----

Нефтохимик - Левски 1:1 (0:0)

Първото полувреме бе за “сините”, които пропуснаха няколко положения, пробваха и с удари от средно разстояние, но така и не поразиха целта.

Това се случи в 75-ата минута, когато домакините не само бяха изравнили играта, а и имаха предимство. Те на свой ред застрашаваха вратата на съперника си.

Емил Трендафилов откри резултата след центриране, като топката се отби в крака на защитник на “шейховете” преди да влезе в мрежата.

Само две минути по-късно Нефтохимик получи пряк свободен удар и Юлиян Милков изравни ефектно и красиво.

И двата отбора можеха да спечелят мача, преминал под знака на битка и нерви. 1:1 обаче е най-справедливият резултат.

----

Локомотив (Пловдив) - Черно море 1:3 (0:1)

Локо действаше по-добре преди почивката, когато Петър Главчев удари греда, а съотборниците му имаха и други възможности да дръпнат в резултата.

Гол обаче падна в тяхната врата - разписа се Лъчезар Йорданов в 15-ата.

В 47-ата Мариян Тонев изравни от дузпа.

“Моряците”, които доминираха през вторите 45 минути, бързо си върнаха аванса - Алекс Стефанов материализира отлична акция с двойно подаване през центъра.

В 70-ата Влад Михайлов се разписа за 3:1.

----

Черноморец - Пирин (Благоевград) 2:3 (0:2)

Драмата на кръга. Денис Ангелов “счупи” нулите в полза на “пиринци” в 15-ата минута. Стигна се до незачетен гол за гостите заради засада след пряк свободен удар и рикошет в гредата.

В 44-ата Валентин Шляков удвои.

“Акулите” се вдигнаха щурм и върнаха двете попадения след антракта. Иван Иванов намали в 49-ата, а след час игра Радостин Неделчев направи 2:2.

12 минути преуди края Ивайло Михайлов огорчи домакините и това е крайният резултат - 3:2.

----

Лудогорец - Дунав (Русе) 6:1 (4:1)

Началото не предвещаваше такъв погром. Гостите първи откриха резултата чрез Георги Горанов.

Нататък обаче думата имаше Лудогорец. По два гола реализираха Георги Стоянов, Доминик Янков и Тони Иванов.

Убедителен успех за “орлите” срещу един от стабилните отбори в групата.

----

Берое - Ботев (Пловдив) 3:1 (1:0)

Силен мач за беройци в дербито на Тракия и много слаб за “канарчетата”, които в миналия кръг спечелиха на “Герена”, но днес не защитиха този успех.

В 19-ата минута Никола Гавов реализира от дузпа. Берое доминираше и пропускаше положения.

До 48-ата, когато Калоян Петров опъна мрежата за втори път - 2:0. Пет минути по-късно Денислав Станчев шутира, топката се отби в гредата и Гавов довкара за 3:0.

В 70-ата минута Милен Златков красиво намали резултата - 1:3.