Памела Георгиева спечели бронз на греда

Гимнастика
    Viasport 03/09/2017 16:41

Едва на 16 години и в дебютното си участие сред елита на женската спортна гимнастика, Памела Георгиева спечели първото си отличие от надпревара за Световната купа.

Тя заслужи бронза на греда във Варна, след като допусна слизане от уреда, но успя да се справи с напрежението и получи оценка от 11,800. Всички финалистки допуснаха грешки, а победата заслужи безспорната номер 1 Даниеле Иполито от Бразилия с 13,750. Втора завърши британката Джорджия Фентън с 12,500 т.

„Не мислех, че след падането ще вляза в тройката. Радостна съм, че зрителите в залата видяха да се издига националният ни флаг. Надявам се в бъдеще да печеля отличия и на най-големите състезания“, сподели възпитаничката на Филип Янев (двамата са на снимката).

Памела води пълноценна подготовка едва от 1-2 месеца, тъй като претърпя няколко операции, от които все още се възстановява.

Димитър Димитров завърши 7-ми във финала на прескок. Той допусна грешка при първото си изпълнение и беше безупречен при второто, за да направи сбор от 14,025. Безапелационен шампион на уреда е Игор Радивилов (Укр) с 15,000.

Третият ни финалист Христос Маринов завърши 4-и на халки. Той изигра отлично съчетанието си и получи 14,200 т,. но в силната конкуренция на олимпийски, световни и европейски медалисти остана извън подиума. Шампион е Игор Радивилов (Укр) с 14,700.