Септември надви Локо с два късни гола в Елитната U17

Ваня Николова 03/09/2017 20:15

Септември спечели с 2:0 домакинския си мач с Локомотив (Пловдив) от четвъртия кръг в Елитната U17.

Срещата се игра на един от терените в село Герман.

Чистите положения в срещата не бяха много. Домакините имаха териториално предимство почти през целия мач, но победата не дойде никак лесно.

Първият удар в мача по посоко една от двете врати бе за гостите. Филип Колев прати топката в аут. Малко по-късно излизане на вратаря на домакините Пресиян Христов доведе до напрежение в наказателното поле, но "черно-белите" не се възползваха от ситуацията.

В средата на полувремето Румен Фратев от Септември пробва далечен удар, но неточно. В края на първата част Майкъл Митев от пряк свободен удар също не намери целта. Минута преди почивката Балю Балев навлезе в наказателното поле и стреля, но стражът на гостите Йордан Йотов се справи.

Николай Манчевски пропусна първата добра ситуация за Септември след почивката. Топката стигна до него след центриране отдясно, но изстрелът му бе отразен от Йотов. Симеон Чатов отправи далечен и техничен удар, но отново Йотов се намеси и изби в корнер.

В 68-ата минута Локомотив (Пловдив) организира контраатака. Петко Петков обаче не успя да нанесе голов удар, като прати топката в ръцете на Христов.

В 70-ата минута Николай Манчевски даде извеждащ пас на влезлия като резерва Николай Колев, който откри - 1:0.

5 минути по-късно домакините отново ликуваха. Гостите не бяха прецизни при изнасянето на топката, Манчевски я открадна, след което тя стигна до Колев. Той бързо изведе деветката на Септември, който, останал сам срещу Йотов, без колабание направи 2:0.

Септември е един от четирите отбора, които имат 9 точки в челото на класирането. Локомотив (Пловдив) е с актив от 6.