U17: Славия обърна Берое в Стара Загора (обзор)

Ваня Николова 03/09/2017 21:10

Сам пет мача от четвъртия кръг в Елитната U17 се играха днес.

Срещите Левски-Раковски - ЦСКА, Левски - Ботев (Пловдив) и Етър - Черно море ще се проведат по-късно през сезона. Трите мача бяха отложени заради отсъствието на националните състезатели, които са на лагер с тима на България U17.

В останалите срещи впечатление прави убедителната победа на Славия като гост на Берое (4:1). Дунав (Русе) вкара три гола Марек, а Септември - два на Локомотив (Пловдив).

Лудогорец записа минимална победа над Пирин - първа за сезона, в Монтана домакините и Сокол (Марково) направиха 1:1.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Марек - Дунав (Русе) 0:3 (0:1)

Дунав (Русе) записа първа победа в шампионата след три поредни загуби. Хеттрик за гостите отбеляза Александър Кирилов. Той откри в 12-ата минута от дузпа.

През втората част Дунав направи победата си още по-убедителна. Кирилов се разписа в 65-ата и 70-ата минута.

В самия край на мача Исмаил Скендеров от Дунав бе изгонен за втори жълт картон.

Марек е на последната позиция без спечелена точка и без отбелязан гол от началото на сезона.

----

Лудогорец - Пирин (Благоевград) 1:0 (0:0)

Първа победа за Лудогорец в първенството. Домакините спечелиха три точки с гол в 5-ата минута на добавеното време. Георги Бабалиев вкара попадението след центриране от пряк свободен удар.

Тимът от Разград има 4 точки и заема 11-ото място. Пирин е 14-и само с една точка.

----

Берое - Славия 1:4 (1:2)

Мачът започна добре за домакините, които поведоха в 8-ата минута от дузпа, реализирана от Велин Желязков. Още до почивката Славия направи пълен обрат.

В 35-ата минута хубава атака отляво завърши пас на Ангел Методиев към Тома Ушагелов, който изравни.

Три минути по-късно след центриране отляво Димитър Ненчов свали за Ушагелов и последният вкара втория си гол в срещата.

В 43-ата минута Ушагелов намери Красими Панчев, който отбеляза третия гол за Славия. 7 минути по-късно отново Панчев с глава оформи крайния резултат.

Това бе последен мач за треньора на Славия U17 Цветослав Алтънов начело на тима. Подробности по темата очаквайте в следващите дни във Viasport.bg.

----

Монтана – Сокол (Марково) 1:1 (0:1)

В началото на срещата се изви буря над стадион "Огоста" в Монтана, което затрудни двата отбора. Гостите поведоха в с гол на Антоан Миленов след центриране в наказателното поле.

10 минути след почивката домакините изравниха. Денис Димитров бе точен за 1:1.