Бургас спорт грабна купа след дузпи

Viasport 07/09/2017 19:40

Отборът на Бургас спорт спечели турнира за деца до 11 г. в Бургас за купата на Асоциацията на българските футболисти.

Надпреварата се проведе в рамките на националната програма "Децата и футболът" и събра 8 отбора от бургаска област.

На финала възпитаниците на младия треньор Георги Тузаков се наложиха над съгражданите си от Звездичка с 5:4 след изпълнения на дузпи. Редовното време завърши 2:2.

В класирането следват Нефтохимик, Созопол, Св. Никола (Бургас), Ахелой, Локомотив (Бургас) и Поморие.

- най-техничен състезател: Светослав Миленов (Нефтохимик);
- най-добър треньор: Георги Тузаков (Бургас спорт).

Купата за отбора победител беше връчена от зам.-кмета на община Бургас д-р Лорис Мануелян, който изрази възхищението си от футболната грамотност, себераздаването и спортсменското поведение на децата.

Генералният секретар на АБФ Георги Бойчев награди председателя на Областния съвет  на БФС - Бургас Николай Желев за цялостен принос към турнира, а индивидуалните призове бяха раздадени от известни местни футболисти от близкото минало.

Наградите на турнира бяха осигурени от компанията "Кока-Кола", генерален спонсор на националната програма "Децата и футболът".

Активна помощ на АБФ в организацията на турнира оказаха ОС на БФС - Бургас и общината.