U15: ЦСКА би Славия с голове през първата част

Валентин Маринов 09/09/2017 16:25

ЦСКА-София записа втора поредна победа в първенството на Югозападната зона U15 - 2:0 срещу Славия на помощния терен в “Овча Купел”.

“Червените” нанесоха удар в средата на първото полувреме, а след това “белите” не успяха да отвърнат.

Двубоят започна двуостро и предвещаваше да бъде много интересен. Славистите първи имаха ситуация пред вратата на своя съперник и могат да съжаляват, че пропуснаха.

Последва меле пред вратата на домакините и топката срещна гредата. Стигна се и до ситуация, при която гостите имаха сериозни (и може би основателни) претенции за дузпа.

В 20-ата минута капитанът Мартин Смоленски се пребори за топката след извеждащм пас и от чиста позиция поднесе топката на Цветомир Цанев, който откри резултата.

Голът явно стъписа славистите, които сякаш забравиха да играят. А до попадението на Цанев атаките им, най-вече чрез Мартин Сораков, вещаеха опасност.

В края на полувремето се стигна до разбъркване пред вратата на Славия, при което топката веднъж бе изчистена от голлинията, но все пак Веселин Борисов намери път към мрежата - 2:0.

След почивката и двамата треньори направиха промени. Тимът на “белите” ще бъде ръководен от Кристиян Чолаков, заменил Иво Градев, на когото предстои в следващите дни да замине за Китай, заедно с Цветослав Алтънов.

А ЦСКА продължи да има преимещуство. Треньорът Христо Марашлиев измести капитана Смоленски на десния фланг, но той и там продължи да тормози Славия. И макар че не вкара гол, направи много силен мач.

Христо Марков изтърва за ЦСКА, Мартин Аврамов удари греда, Смоленски пропусна няколко пъти… Отсреща Славия застраши в няколко ситуации Ивайло Илиев, но не и като 100-процентов шанс.

Доста тежко счупи ръка Иван Михайлов от “белите”. Това стана при падане. Фрактурата е на двете кости на предмишницата и гледката шокира футболистите и на двата отбора.

Viasport.bg пожелава на Иван да се оправи бързо и да се върне на терена по-силен.

А истинската сила на ЦСКА ще стане ясна в сряда, когато "червените" приемат Левски.