U19: Обрат и драма на ЦСКА - Берое (обзор)

Viasport 09/09/2017 21:48

Интересни развръзки имаха някои от днешните 5 мача в Елитната юношеска група до 19 години.

Най-интересен се оказа развоят на двубоя между ЦСКА и Берое - 2:2 от 2:0 и финал, в което всеки един от двата отбора можеше да спечели.

Дунав (Русе) трябваше да прави обрат, а Септември спечели престижен успех на терена на Черно море.

Вижте най-интересното от двубоите.

----

Славия - Локомотив (Пловдив) 2:0 (1:0)

Мач на добро ниво, в който гостите бяха дошли с идеята да си тръгнат с актив от столицата. Не стана, но се опънаха здраво на “белите”.

Локомотив заложи на преса и агресия в началото и сериозно затрудни Славия. “Смърфовете” направиха пропуски, домакините също имаха възможности за гол.

В 32-ата минута Пламен Петров откри за Славия от заучено положение при корнер. Топката стигна до Петров на задна греда и той технично я прати в ъгъла за 1:0.

След почивката Локо заигра на контри и пак можеше да вкара, но не успя.

В 90-ата минута Тодор Йомов вкара дежурния си гол с удар отдалеч за 2:0.

----

Дунав (Русе) - Марек 4:1 (1:1)

Тук обаче мач не стана. Гостите нанесоха удар първи - в 17-ата минута Николай Ганчев наказа грешка в защитата на Дунав.

В 35-ата минута Ивайло Димитров изравни. Нататък Дунав нямаше проблеми.

Константин Цветанов направи обрата пълен в 56-ата от пряк свободен удар, след което Благовест Ленков реализира за 3:1 в 68-ата.

4:1 фиксира Стефан Стоянов в 79-ата.

----

Черно море - Септември (София) 1:3 (0:1)

Нервен двубой, в който съдията направи грешки и в двете посоки.

Домакините играха доста плахо, обратно - гостите показаха повече агресия и амбиция и отмъкнаха трите точки.

Христо Киров вкара за Септември в 25-ата минута. Столичани решиха всичко между 60-ата и 70-ата минута, когато Слави Косов и Христо Киров направиха резултата 3:0.

Пет минути преди края Лъчезар Йорданов бе точен от дузпа за 1:3.

----

ЦСКА-София - Берое 2:2 (1:0)

Един от мачовете, които си струваха - най-вече за зрителите. Имаше динамика, хубави атаки, положения, четири гола и обрат.

В 44-ата минута Радослав Живков откри за ЦСКА. В 56-ата Даниел Йорданов удвои и “червените” предвкусваха нова победа.

Берое обаче бързо върна единия гол девет минути по-късно, когато след грешка на играч на домакините Денислав Станчев намали.

Малко след това домакините претендираха за дузпа при акция на Иван Митрев.

В 80-ата Костадин Пеев изравни.

В самия край и двата съперника размениха чисти голови ситуации в истински финален футболен екшън.

----

Ботев (Пловдив) - Нефтихимик 4:1 (2:0)

И в Пловдив двата тима си спретнаха открит сблъсък с интересно надиграване, в което “канарчетата” взеха връх.

Кристиян Парашкевов осигури доста главоболия за пловдивчани в началните минути, направи и пропуск очи в очи с вратаря Симеон Симеонов.

Ангел Бастунов откри в 24-ата минута, а в 41-ата Висил Василев удвои.

В 50-ата Парашкевов намали с глава. Ботев обаче не допусна обрат, напротив - още в 51-ата Милен Златков върна аванса на “жълто-черните”.

Пак той имаше последната дума в 90-ата минута - 4:1.

Класирането и програмата за неделя, ВИЖТЕ ТУК.