U17: Голово шоу и много обрати в петия кръг (обзор)

Ваня Николова 10/09/2017 20:55

Много резултатен кръг в Елитната U17. Почти всички срещи бяха изпълнени с много голове и обрати.

Във Варна Черно море спечели дербито с Лудогорец с 3:2.

В София на стадион "Славия" паднаха 7 гола за победата на "белите" над Етър с 4:3.

В Русе Дунав обърна Берое с 2:1. Сокол (Марково) препъна Левски, а Монтана спечели гостуването си на Пирин.

Пловдивските Ботев и Локомотив записаха убедителни победи съответно срещу Левски-Раковски и Марек. ЦСКА взе домакинството си на Септември с 2:1.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Ботев (Пловдив) - Левски-Раковски 4:0 (2:0)

Ботев (Пловдив) продължава отличното си представяне от началото на сезона. "Жълто-черните" са с пълен актив от 4 победи в 4 мача, като имат и една отложена среща.

Още в 6-ата минута Благовест Данчев даде преднина на "канарчетата" от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Иван Василев удвои след центриране на Слави Шопов в 18-ата минута.

Десет минути след почивката главният съдия Даниел Краевски посочи за втори път бялата точка, този път за фаул срещу Емил Колев. Димитър Тонев се разписа за 3:0.

След един час игра гостите останаха с човек по-малко. Играч на "сините" бе изгонен с директен червен картон за удар без топка. Крайния резултат оформи Иво Казаков в 62-ата минута.

----

Дунав - Берое 2:1 (0:0)

Втора поредна победа за Дунав и първи домакински успех. Русенци решиха срещата в своя полза след почивката.

Берое поведе 5 минути след началото на втората част, когато точен бе Велин Желязков.

Домакините изравниха десет минути по-късно с гол на Теодор Костов. В 65-ата минута Дунав стигна до пълен обрат. Преслав Страшимиров направи 2:1 с далечен шут, като при удара се получи и рикошет.

Русенци доиграха срещата в намален състав. В 70-ата минута Емир Шюкрю получи втори жълт картон и бе изгонен.

----

Пирин - Монтана 1:3 (0:1)

Гостите поведоха десетина минути след началото. Петьо Петков центрира от фаул, а Георги Замфиров даде аванс на Монтана.

Тимът от северозападния град удвои аванса си в 50-ата минута. Денис Димитров прати топката в мрежата от воле в близкия ъгъл след центриране на Любомир Веселов отдясно.

Домакините върнаха едно попадение - Иван Тасев бе точен от дузпа.

В добавеното време бе отсъдено нарушение за гостите в центъра на терена, откъдето Деян Христов прати топката директно във вратата на Пирин.

----

Черно море - Лудогорец 3:2 (1:0)

Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Денислав Ангелов вкара ефектен гол със задна ножица.

Гостите създадоха няколко опасности пред вратата на Черно море, но не успяха да ги реализират, а в 37-ата минута удариха и греда.

6 минути след почивката Иван Иванов покачи на 2:0. Малко по-късно Лудогорец намали. Петър Караангелов се разписа с удар извън наказателното поле. В 66-ата гостите изравниха от дузпа, реализирана от Георги Бабалиев.

Мартин Минчев донесе победата на "моряците" с гол с глава в 73-тата минута.

----

Сокол (Марково) - Левски 2:2 (2:1)

И тук имаше обрати. След като в предишното си домакинство Сокол направи 2:2 с Лудогорец, сега препъна и Левски.

"Сините" откриха в 3-тата минута. Точен бе Мартин Детелинов Петков.

В ответната атака домакините изравниха чрез Ремзи Неджип. До почивката Сокол направи пълен обрат. Мюмюн Исмаил вкара за 2:1.

Левски изравни в средата на второто полувреме. В 60-ата минута Мартин Петков отбеляза за 2:2. "Сините" удариха и греда чрез Йордан Йорданов.

----

Локомотив (Пловдив) - Марек 5:0 (2:0)

На терена имаше само един отбор. Домакините създадоха много положения, вкараха 5 гола, а едно попадние беше отменено. Мирослав Христов вкара първите два гола за "черно-белите" в 18-ата и 40-ата минута.

Кръстьо Милев направи 3:0 от дузпа в 51-ата минута. Филип Колев се разписа за 4:0 малко по-късно. Крайното 5:0 оформи Ангел Челебиев в 61-ата минута.

----

Славия - Етър 4:3 (1:1)

Среща, изпълнена с обрати, голове и положения. Кольо Станев откри за гостите, а Тома Ушагелов изравни. При 1:1 завърши първата част.

След подновяването на играта Димитър Ненчов изведе Славия напред след самостоятелна акция.

Етър изравни от дузпа, реализирана от Николай Лазаров за 2:2 Тимът от Велико Търново вкара трети гол чрез Бранислав Ботев. Така Етър дръпна за втори път.

Славия отново изравни за 3:3 с точен удар на Красимир Панчев. Резервата Александър Дилов се превърна в герой за "белите", след като се разписа за 4:3.

В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Кольо Станев получи втори жълт картон. До края и двата тима имаха опасни положения. Както Етър можеше да изравни, така и Славия имаше шансове да отбележи. Нови голове обаче не падаха.