Левски (2003) взе дербито с ЦСКА при децата (СНИМКИ, ВИДЕО)

Ваня Николова 13/09/2017 12:35

Левски победи ЦСКА-София като гост с 4:1 в дербито на третия кръг при децата, родени 2003 г., в Елитната U15, Югозападна зона.

Мачът предложи доста емоции, положения и нерви на един от терените в Панчарево. Като за всяко дерби между "сини" и "червени".

В 15-ата минута гол на Левски не бе зачетен заради засада. Самуил Беримски прати топката в мрежата, но още преди удара страничният рефер бе вдигнал флага.

Страстите се нажежиха в 22-ата минута, когато ЦСКА имаше претенции за неотсъдена дузпа за нарушение на Виктор Георгиев срещу Мартин Смоленски. Малко по-късно Левски поведе с гол на Мартин Хайдаров, който се разписа с глава.

В 30-ата минута капитанът на ЦСКА Смоленски прати топката над вратата. В ответната атака за Левски Даниел Начев изведе Марин Петков, но последният стреля в аут.

В края на полувремето Начев изпълни перфектно пряк свободен удар и удвои преднината на гостите.

В началото на втората част ЦСКА намали с гол на Цветомир Цанев. Той вкара с глава след центриране отдясно. Минута по-късно домакините можеха да изравнят, но удар на Мартин Смоленски мина покрай гредата.

В 48-ата минута Левски отбеляза трети гол. Вратарят на ЦСКА Ивайло Илиев изпусна топката в краката на Димитър Иванов и той не сгреши.

"Червените" създадоха няколко добри ситуации. Първо изстрел на Христо Арсов бе избит от стража на гостите Иван Андонов в корнер. След изпълнението удар на Смоленски с глава бе изчистен от голлинията от играч в синьо. Последва още един шут на Мартин Аврамов, но Андонов отново бе на мястото си.

Малко по-късно стражът на Левски отново се намеси решително след пряк свободен удар на Смоленски.

В последната минута "сините" направиха победата си още по-изразителна. Удар на Беримски бе отразен от вратаря на ЦСКА, а при добавката точен бе Димитър Керин.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК

Отзиви, ЧЕТЕТЕ ТУК.

----

ЦСКА-София - Левски 1:4

0:1 Мартин Хайдаров (25), 0:2 Даниел Начев (35), 1:2 Цветомир Цанев (39), 1:3 Димитър Иванов (48), 1:4 Димитър Керин (70);

ЦСКА-София: Ивайло Илиев, Димитър Шарков, Димитър Колимечков (Мартин Сотиров), Алпай Рамадан, Георги Иванов, Стелиън Георгиев, Мартин Аврамов, Веселин Борисов (Александър Бучков), Цветомир Цанев (Георги Манев), Мартин Смоленски-капитан, Христо Марков (Христо Арсов);

Треньор: Христо Марашлиев

Левски: Иван Андонов-капитан, Константин Айдарски, Александър Георгиев, Виктор Георгиев, Петър Войнов, Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Марин Петков (Кристиян Николов), Димитър Иванов (Димитър Керин), Иван Вълев (Марк-Емилио Папазов), Самуил Беримски;

Треньор: Красимир Петров

Съдии: Станимир Тренчев, Димитър Добромиров, Владимир Велев

Делегат на БФС: Жоро Мачкански

Жълти картони: Мартин Хайдаров, Константин Айдарски, Марин Петков (Левски); Георги Иванов, Димитър Колимечков (ЦСКА);