България U19 загуби втората контрола от Босна (СНИМКИ)

Валентин Маринов 14/09/2017 12:49

Босна и Херцеговина U19 победи България U19 с 2:0 във втората контрола между двата отбора в базата на БФС “Дом на футбола” в столичния квартал “Бояна”.

Преди два дни съперниците направиха 4:4.

Недим Хаджич, който във вторник реализира хеттрик, откри резултата в 13-ата минута, след като се освободи от защитник в наказателното поле.

В 34-ата Демирел Веладжич засече центрирана топка с глава за 2:0.

Атанас Кабов удари греда и направи пропуск след почивката.

Селекционерът Ангел Стойков направи промени във всички линии. Като титуляри днес започнаха Димитър Шейтанов, Иван Турицов, Ерол Дост и Петър Христов, а централният защитник Емил Янчев игра едно полувреме като халф.

Схемата бе 1-4-3-3.

Днес Стойков бе лишен от Калоян Кръстев и Димитър Костадинов, завърнали се в клубовете си - съответно Славия и Септември.

За разлика от първата среща, която бе предимно равностойна, този път босненците доминираха и спечелиха напълно логично.

Те повече държаха топката, действаха с повече агресия и свежест, печелеха повечето единоборства.

През първите 45 минути най-добрата възможност за "трикольорите" се откри пред Кабов, който чукна топката край вратата.

Малко след почивката той удари греда след отличен извеждащ пас на Тони Иванов. Минути по-късно Хаджич остана сам срещу Шейтанов, който успя да предотврати сигурен трети гол.

В средата на полувремето с гола за България се разминаха Кабов (сам срещу стража на Босна) и Ерол Дост.

Последната чиста голова ситуация бе за босненците - Шейтанов бе последна преграда при акция на Амар Чатич.

И двата отбора се готвят за първия етап евроквалификации през ноември. "Лъвовете" почти сигурно ще домакинстват в Сливен и Стара Загора.