"Спортни таланти" с успехи и поражения в Европа

Бадминтон, Тенис на маса
    Viasport 15/09/2017 18:45

Един от "Спортните таланти" на „Еврофутбол“ - 17-годишната Мария Делчева (на снимката), се класира на полуфиналите на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки до 19 г. в Днепропетровск, Украйна.

Днес Мария срази американката Рут Рейжу с 2:0 гейма (9, 10) и очаква своята съперничка в спора за влизане на финала. Българката започна надпреварата с две победи срещу представителки на домакините – 2:0 гейма (8, 10), във втория кръг срещу Мария Холодна и същия резултат (14, 9) срещу Елисавета Шаповалова в трети кръг.

Друг "Спортен талант" - Калина Христова, постигна победа и две загуби за отбора на България на започналото на 13 септември европейско отборно първенство по тенис на маса за мъже и жени в Люксембург.

В първия ден нашите националки записаха трудно с 1:3 срещу тима на Уелс, като единственият успех за момичетата ни бе на Мария Йовкова. Вторият ден 15-годишната Калина Христова и европейската шампионки на двойки Мария Йовкова донесоха две победи, но в крайна сметка претърпяхме поражение с болезненото 2:3 от Азербайджан.

В последния мач от група „G“ нашите записаха трета загуба, този път с 0:3 от Турция. По-късно днес българките ще се изправят срещу Словакия за разпределение на местата от 25-32-ро, като се играе елиминация за всяко място.