Сърдечна операция не спря Денислав за евротитла

Джудо
    Viasport 16/09/2017 11:57

Световният и европейски шампион по джудо за кадети Денислав Иванов направи великолепно завръщане на голямата сцена. Талантливият ни състезател спечели титлата в категория до 66 килограма на европейското първенство за младежи в Марибор (Словения).

Успехът му е още по-голям като се има в предвид, че в последната една година тийнейджърът имаше сериозни здравословни проблеми и претърпя операции на лакътя и сърцето. Това обаче не го спря да се завърне победоносно на татамито.

Възпитаникът на Емил Дамянов беше далеч по-активният състезател във финала срещу италианеца Габриеле Сули и след малко повече от две минути на татамито стигна до златния медал след ефектен “ипон”.

Иванов, който до миналата година се състезаваше в по-долната категория (60 кг), започна силно в новата си категория, след като в началото на юни спечели бронзов медал на Европейската купа за младежи в Лайбниц.

Българинът стигна до финала, след безапелационни победи във всичките си срещи до финала. В първия си двубой Иванов спечели с “вадзари” срещу Гензикан Домнез (Турция), а след това се справи и с Яник ван дер Колк (Холандия), Салвадор Касер Рока (Испания) и Адам Мичел (Германия).

Това е втори голям успех за България при подрастващите в категория до 66 килограма през 2017-а. В началото на август Марк Христов спечели сребърен медал на световното първенство за кадети в Сантяго (Чили), след като също имаше здравословен проблем в началото на годината.