Септември надигра Барокко при младшата

Ваня Николова 17/09/2017 14:45

Септември победи с 2:0 Барокко в среща от третия кръг на зоналното първенство при юношите младша възраст, родени през 2001-2002 г.

Мачът се игра на стадиона на 57-о училище в София, като противопостави първия срещу втория.

В 10-ата минута нападателят на гостите Борис Маринов отправи хубав далечен удар, който бе избит в корнер от вратаря на Септември Янис Ставрев. Малко по-късно Делян Ганев преодоля стража на Барокко, но много скъси ъгъла и не успя да нанесе точен удар в опразнената врата.

Борис Димитров също опита късмета си на два пъти от преки свободни удари, но стражът на гостите отрази.

В 35-ата минута домакините откриха. Филип Христов намери в наказателното поле Севастиан Георгиев, който овладя, освободи се от защитника и с прецизен удар вкара за 1:0.

Минута преди почивката гостите имаха добра възможност да изравнят, но ударът на Борис Маринов не намери целта.

5 минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха предината си. Защитата и вратарят на Барокко не се разбраха. Стражът на гостите изби топката, тя рикошира в Станислав Димитров и влезе в мрежата за 2:0.

Гостите имаха две-три положения да намалят след центрирания в наказателното поле, но не се възползваха, а при едно от тях топката се отби от гредата.

В самия край Васил Бакалов изпълни хубав пряк свободен удар, но вратарят на Барокко изби.