U19: Размествания на върха след седмия кръг (обзор)

Viasport 24/09/2017 23:29

Интересни събития се случиха в седмия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. Голямата новина е загубата на Лудогорец - първа за сезона.

Така ЦСКА остана единствен без поражение и се върна еднолично на върха, следван от Ботев (Пловдив), Лудогорец, Левски, Септември, Пирин и т.н.

Отново отбелязваме, че “обичайните заподозрени” силни отбори са доста равностойни. Друг е въпросът, че качеството на футбола е ниско и това е тревожен факт.

Играе се на лоши терени, а до онзи ден бе лято и до момента времето е изцяло на страната на футбола - не е имало дъждове и студове, които да влияят на терените.

Вижте най-интересното от интересния седми кръг.

----

Нефтохимик - Ботев (Враца) 1:0 (0:0)

Може би най-добрият мач на врачани от началото на сезона, поне като гости.

Първото полувреме завърши 0:0, но и двата отбора имаха добри ситуации пред вратите.

Ботев започна по-добре след почивката. Въпреки това Нафтата бе близо до откриване на резултата. В 52-ата минута Кристиян Парашкевов бе фаулиран в наказателното поле, но Бойо Попов пропусна дузпата - вратарят Кристиян Иванов спаси удара му.

Все пак Нефтохимик стигна до успеха в 81-ата минута, когато Христо Янков опъна мрежата за 1:0.

----

Ботев (Пловдив) - Черноморец 6:0 (4:0)

“Акулите”, врачани и Локо (Пловдив) продължават без победа и са в дъното на таблицата. Черноморец нямаше как да запише успех в “Коматево”, където домакините стигнаха до разгром.

Разписаха се Димитър Богданов (2), Георги Стайков, Милен Златков (от дузпа), Мартин Татаров и Здравко Жилов.

----

Монтана - Марек (Дупница) 0:1 (0:1)

Динамичен мач, в който гостите имаха по-чистите положения, а домакините повече на брой.

Марек дръпна в резултата още в 8-ата минута чрез Симеон Петров. Той удари греда в 83-тата, Симеон Димитров също пропусна.

Монтана имаше достатъчно ситуации поне да изравни.

----

Славия - ЦСКА-София 1:2 (1:0), РЕПОРТАЖ

Пълен обрат за “червените” в мач, който няма да се запомни с нищо друго. Слаб футбол, нерви, излишно напрежение…

И трите гола паднаха при статични положения.

В 45-ата минута Тодор Йомов откри от пряк свободен удар, при който свари неподготвен вратаря на “червените” Борис Груев.

Гостите изравниха в 56-ата чрез Николай Янков - от фаул и с помощта на рикошет.

В 66-ата Никола Борисов бе най-съобразителен при разбъркване в пеналта на “белите” след друг свободен удар.

----

Пирин (Благоевград) - Локомотив (Пловдив) 0:0

Добър двубой, въпреки нулите. Двата съперника предложиха интересно надиграване.

И тук гостите имаха по-чистите ситуации - една през първото и две през второто полувреме, когато Мариян Тонев удари греда и излезе на чиста позиция, но не успя да шутира.

“Орлетата” имат претенции за две неотсъдени дузпи от Християна Гутева, която бе главен съдия на срещата.

----

Черно море - Берое 3:1 (2:0)

Силният вятър под Аспаруховия мост затрудни двата отбора. Имаше много жълти картони и нерви в иначе вълнуващ мач.

Емил Янчев откри още в 5-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Румен Касабов.

Самият Касабов удвои в 44-ата. Руси Чернаков върна надеждите на беройци в 55-ата, но отново Касабов в 70-ата осигури 3 точки за “моряците”.

Имаше какво да се види в срещата. И четирите гола бяха красиви, изработени.

----

Дунав 2010 (Русе) - Септември (София) 1:1 (1:1)

Това е един от онези мачове, след които и двата треньорски щаба са недоволни от съдийството. Според тях Александър Марков се е справил доста зле със задълженията си.

В 19-ата минута Цветелин Иванов откри след разбъркване. В 30-ата Денис Симеонов изравни след пробив и асистенция на Йордан Тодоров.

Последва пропуск на Септември при ситуация очи в очи с вратаря.

В 48-ата капитанът на русенци Мерт Хасан бе изгонен за нарушение срещу Асен Максимов - опасна игра. Различават се мненията дали с втори жълт или с директен червен картон.

Според Дунав, Хасан е изгонен пресилено. Септември контрира, че Максимов има белег от бутон на главата.

Макар и с 10 души домакините не позволиха на гостите да доминират. Дунав дори застраши вратата на своя съперник - неведнъж. Все пак столичани можеха да стигнат до пълен обрат.